Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Mutant Storm Empire (X360)

Mutant Storm Empire X360

Mutant Storm Empire to klasyczna strzelanina, w której sterujemy małym stateczkiem i niszczymy wszystko na swojej drodze. Tytuł został wyprodukowany został przez studio PoMPoM Games.

Zręcznościowe | indie | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Mutant Storm Empire (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

31października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mutant Storm Empire to klasyczna strzelanina, w której sterujemy małym stateczkiem i niszczymy wszystko na swojej drodze. Tytuł ten udostępniany jest w ramach Xbox LIVE, a wyprodukowany został przez studio PoMPoM Games. Warto dodać, że to już drugi jego projekt stworzony z myślą o sieciowej usłudze konsoli X360 – pierwszym był Mutant Storm Reloaded.

Empire, jak przystało na typowy sequel, przynosi nam w głównej mierze więcej tego samego. Twórcy przygotowali zestaw nowych poziomów oraz nowe rodzaje potworów, które starają się jak najbardziej uprzykrzyć nam życie podczas gry. Do przejścia czeka 16 misji, w których zwiedzamy różnorodne lokacje – od futurystycznych po podwodne królestwa. Poziom trudności rośnie oczywiście wraz z zaliczaniem kolejnych etapów. O ile pierwsze misje mogą wydawać się łatwe, o tyle ostatnie przetestują już umiejętności prawdziwych arcade’owych wyjadaczy. Naszym stateczkiem sterujemy przy użyciu dwóch analogowych gałek joypada. Jedna z nich odpowiada za poruszanie się pojazdem, a druga za strzelanie (dzięki temu możemy atakować przeciwników we wszystkich kierunkach).

Do naszej dyspozycji oddano dwa główne tryby rozgrywki. Najważniejszy – Adventure – pozwala przejść kolejne misje przygotowane przez twórców i odkryć w ten sposób niedostępne na początku poziomy. Opcja Tally polega z kolei na osiągnięciu jak największych wyników punktowych na każdym z poziomów. W grze znalazły się stosowne listy rankingowe, dzięki którym możemy rywalizować z graczami z całego świata. Dostępny jest również tryb kooperacji (zarówno online, jak i offline), dzięki czemu można przechodzić kolejne misje z drugim graczem u boku. Do odkrycia czeka 12 achievementów. Pełna wersja Mutant Storm Empire na Xbox Live Arcade kosztuje 800 MP.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Mutant Storm Empire

Klasyfikacja PEGI Mutant Storm Empire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mutant Storm Empire

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
Znamy datę premiery Mutant Storm Empire
Znamy datę premiery Mutant Storm Empire

wiadomość23 października 2007

Firma PoMPoM Games potwierdziła, że jej najnowszy projekt dedykowany platformie sieciowej Microsoftu – Mutant Storm Empire – ukaże się na Xbox Live już w środę, 31 października.