Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2010, 09:40

autor: Sarge

Znamy datę premiery gry F1 2010

Firma Codemasters ogłosiła dokładną datę premiery gry wyścigowej F1 2010. Dotychczas wiedzieliśmy tylko, że ukaże się ona we wrześniu, ale nie znaliśmy jeszcze dokładnego terminu.

Firma Codemasters ogłosiła dokładną datę premiery gry wyścigowej F1 2010. Dotychczas wiedzieliśmy tylko, że ukaże się ona we wrześniu, ale nie znaliśmy jeszcze dokładnego terminu.

Tymczasem został on zaprezentowany na końcu nowego zwiastuna udostępnionego na oficjalnej stronie Formuły 1. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że F1 2010 pojawi się 24 września w Europie (a trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych) równocześnie na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety.

Znamy datę premiery gry F1 2010 - ilustracja #1

Jest to pierwszy oficjalny trailer, na którym możemy oglądać licencjonowane bolidy z tego sezonu (wcześniej pokazano je jeszcze w piątym dzienniku dewelopera). Widać więc między innymi żółte Renault, ale też nowe teamy dołączające w tym roku do całej stawki – Lotus, Virgin oraz Hispania Racing Team.

Jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani na zakup dzieła Codemasters, niestety nie będzie Wam dane sprawdzić go przed premierą. Ostatnio potwierdzono bowiem, że nie dostaniemy wersji demonstracyjnej tego tytułu głównie ze względu na brak czasu potrzebnego do jej przygotowania. Od razu po skończeniu F1 2010 twórcy mają zabrać się za tworzenie kontynuacji.

Tymczasem jak zdradził Stephen Hood (główny projektant gry) w najnowszym wywiadzie, rozpoczęły się już prace koncepcyjne nad F1 2011. Twórcy są szczególnie podekscytowani systemem KERS, który ma powrócić do wyścigów F1 w przyszłym roku. Nasz rozmówca zdradził, że już teraz trwają rozmowy jak najlepiej wykorzystać w kolejnej odsłonie ten element swego rodzaju dodatkowego przyspieszenia.