Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2012, 11:44

autor: Aver

Znamy datę premiery Gears of War: Judgment. Nowe screeny i filmy z trybu OverRun

Studio Epic Games zapowiedziało na targach Comic-Con, że najnowsza odsłona serii Gears of War ukaże się w Stanach Zjednoczonych 19 marca 2013 roku. Jednocześnie na imprezie w San Diego zaprezentowano garść nowych materiałów z gry.

Gears of War: Judgment, nadchodząca gra studia Epic Games, przy której w znacznej mierze pracują warszawscy deweloperzy z People Can Fly, ukaże się w Stanach Zjednoczonych 19 marca 2013 roku. Informację na ten temat podali przedstawiciele amerykańskiej firmy podczas panelu poświęconego serii Gears of War na międzynarodowych targach Comic-Con w San Diego. Europejska premiera tytułu będzie miała miejsce prawdopodobnie trzy dni później, w piątek 22 marca.

Znamy datę premiery Gears of War: Judgment. Nowe screeny i filmy z trybu OverRun - ilustracja #1
Bij Szarańczę, bij!

Jednocześnie w sieci pojawiło się kilka nowych materiałów z produkcji. Oprócz screenów, na uwagę zasługują przede wszystkim dwa filmy prezentujące nowy tryb rozgrywki wieloosobowej OverRun, o którym pisaliśmy jakiś czas temu.

Znamy datę premiery Gears of War: Judgment. Nowe screeny i filmy z trybu OverRun - ilustracja #2
Stylowy headshot...

Pierwszy z materiałów wideo to tutorial, ukazujący główne założenia trybu OverRun oraz występujące w grze multiplayer klasy COG i jednostki Locust wraz z posiadanymi przez nie umiejętnościami, np. możliwością budowy i naprawy barykad. Całość okraszona jest zabawnym komentarzem głównego bohatera gry, porucznika Damona Bairda.

Drugi z filmów prezentuje natomiast fragment rozgrywki we wspomnianym trybie, zarówno z perspektywy COG, jak i Locust. Warto przypomnieć, że zadaniem każdej ze stron jest zniszczenie generatora energii przeciwnika. Drużyny grają po kolei obiema stronami konfliktu. Jeżeli dwuczęściowa runda zakończy się wynikiem remisowym, partię wygrywa ta ekipa, która – sumując osiągnięte czasy – szybciej zrealizowała postawiony cel. Za jego osiągnięcie otrzymuje się określoną liczbę punktów, które następnie można wykorzystać do odblokowania silniejszych klas postaci.

Gears of War: Judgment ukaże się wyłącznie na konsolę Xbox 360. Warto dodać, że marzec 2013 roku zapowiada się bardzo ciekawie pod względem zapowiedzianych premier. Oprócz tytułu studia Epic Games, na rynku pojawią się Tomb Raider oraz God of War: Wstąpienie.

Znamy datę premiery Gears of War: Judgment. Nowe screeny i filmy z trybu OverRun - ilustracja #3
Jedna z map w Gears of War: Judgment #1
Znamy datę premiery Gears of War: Judgment. Nowe screeny i filmy z trybu OverRun - ilustracja #4
Jedna z map w Gears of War: Judgment #2