Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 lipca 2012, 11:51

autor: Olek

Twórcy gry Arcania: Gothic 4 założyli nowe studio deweloperskie

Trzon ekipy Spellbound Entertainment zdecydował się opuścić tonącą w finansowych problemach firmę i utworzyć nowe studio. Black Forest Games zajmie się przede wszystkim produkcją gier cRPG i strategicznych.

Twórcy gry Arcania: Gothic 4 założyli nowe studio deweloperskie - ilustracja #1

Spellbound Entertainment, czyli studio odpowiedzialne za takie gry jak Arcania: Gothic 4, Robin Hood: Legenda Sherwood oraz Desperados: Wanted Dead or Alive, najprawdopodobniej przechodzi do historii. Firmę, która od wielu miesięcy boryka się z problemami finansowymi, zdecydowało się opuścić 40 z 65 pracowników, w tym praktycznie całe kierownictwo na czele z Andreasem Speerem, Adrianem Goerschem i Johannesem Conradiem. Powołali oni nowe studio – Black Forest Games z siedzibą w Offenburgu.

O tym, że w Spellbound Entertainment nie dzieje się dobrze, informowaliśmy w marcu. Na początku tego miesiąca społeczność graczy powiadomiona została o zamknięciu firmowego forum. W sprawach technicznych deweloperzy zalecili kontaktować się ze studiem Black Forest Games. Wreszcie przyszedł czas, by oficjalnie ujawnić nową firmę.

Twórcy gry Arcania: Gothic 4 założyli nowe studio deweloperskie - ilustracja #2

Zgodnie z deklaracjami założycieli, BFG ma być kontynuatorem tradycji Spellbound Entertainment. Szefostwo nowo powstałego studia podkreśla jednak, że będzie ono bardziej ukierunkowane na potrzeby współczesnego rynku.

„Z utalentowaną ekipą i projektami, którymi dysponujemy, wiemy, że ponownie będziemy uznawani za lidera w tworzeniu gier z gatunku RPG i strategii” – podkreśla Andreas Speer, dyrektor zarządzający Black Forest Games.

Oficjalna strona internetowa Black Forest Games nie zdradza żadnych szczegółów odnośnie najbliższych przedsięwzięć deweloperskich. Można tylko domyślać się, że jednym z pierwszych projektów będzie steampunkowa gra akcji – Ravensdale, którą w Spellbound Entertainment planowano ukończyć jeszcze w tym roku.

Co dalej ze Spellbound Entertianment?

Losy studia założonego w 1994 roku przez nieżyjącego już Armina Gesserta (twórcy The Great Giana Sisters na Commodore 64) pozostają niewiadomą. W notce o powołaniu BFG brak bowiem informacji na temat zamknięcia Spellbound Entertainment. Niewykluczone więc, że firma przetrwa w zmienionej postaci. W ubiegłym roku utworzyła ona bowiem spółkę w Berlinie, która pod kierownictwem Bartola Ruzica (założyciela Exozet Games) zajęła się produkcją gier przeglądarkowych i adresowanych na smartfony. Co ciekawe, na oficjalnej stronie Spellbound Entertainment wciąż widnieje ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników do biur w Offenburgu i Berlinie.

  1. Oficjalna strona studia Black Forest Games
  2. Oficjalna strona studia Spellbound Entertainment