Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2025, 08:45

„Zmiany 10/10”. Twórcy PoE 2 nie kazali graczom czekać na ważne poprawki endgame'u

Path of Exile 2 otrzyma łatkę 0.3.1, która m.in. zmieni działanie wież oraz wymóg ukończenia map. Gracze nie kryją swojej radości, ponieważ elementy te były krytykowane od premiery gry.

Źródło fot. Grinding Gear Games
i

Podczas transmisji na temat zawartości aktualizacji The Third Edict do Path of Exile 2 Grinding Gear Games zapowiedziało, że wersja 0.4.0 przyniesie duże zmiany do endgame’u. Jednakże deweloperzy najwyraźniej uznali, że dobrze będzie wprowadzić przynajmniej część z nich już teraz. Dlatego w przyszłym tygodniu zadebiutuje łatka 0.3.1 z ważnymi poprawkami końcowego etapu gry.

Pożegnajcie się z wieżami

No dobra, „pożegnajcie” to nie do końca dobre słowo, ponieważ pozostaną one w grze, ale przejdą bardzo znaczącą zmianę. Od wersji 0.3.1 tabliczek (Tablets) będziemy bowiem używać bezpośrednio na mapkach, aby je wzmocnić (podobnie jak skarabeuszy w pierwszym PoE). Wieże natomiast posłużą jedynie do odkrywania mapy Atlasu i jako źródło dodatkowych „tabletów”.

To pozwoli graczom dodać do map pożądaną przez nich zawartość, pod warunkiem, że posiadają konkretny „tablet”. Dodatkowo modyfikatory tabliczek zostały wzmocnione (oraz dodano kilka nowych), a przedmioty te mogą zostać użyte kilkukrotnie.

Zmiany w mapach

Same mapy również doczekały się kilku istotnych zmian. Od premiery PoE 2 część graczy narzekała, że do ich ukończenia konieczne jest zabicie wszystkich rzadkich przeciwników.

Teraz GGG zmienia ten wymóg i mapa zostanie uznana za zakończoną w momencie zabicia bossa. Oznacza to, że każda z nich będzie takowego posiadać. Co warto zaznaczyć, to że ikonka bossa pozostanie w Atlasie i będzie oznaczać jego potężniejszą wariację.

Ponadto zwiększona została liczba bonusowej zawartości na mapach niezależnie od użytych „tabletów” – każda z nich posiadać będzie od 1 do 3 dodatkowych mechanik, takich jak Breach, Delirium czy Strongboxy. GGG zmniejsza też czas potrzebny na ukończenie map, poprzez zmniejszenie rozmiarów największych z nich i zredukowanie liczby potworów na niższych poziomach.

Pozostałe nowości i reakcje graczy

Aktualizacja 0.3.1 wprowadzi jeszcze kilka ważnych zmian w drzewku Atlasu, a także zmieni działanie Alchemy Orbs, których od teraz będzie można używać także na niebieskich przedmiotach. Jeżeli jesteście zainteresowani dokładniejszym opisem zmian, znajdziecie go na stronie PoE 2.

Warto wspomnieć, że gracze przyjęli wszystkie nowości z ogromną radością. Elementy zmienione przez GGG były bowiem wielokrotnie krytykowane od premiery gry.

Zmiany 10/10.

Przepraszam, że kiedykolwiek zwątpiłem, Jonathan [chodzi o reżysera PoE 2 Jonathan Rogersa – przyp. red.].

Ruch w dobrym kierunku.

Path of Exile 2 dostępne jest w płatnym wczesnym dostępie na PC oraz na konsolach PS5 i XSX/S.

  1. Path of Exile 2 wraz z Trzecim edyktem zbliża się do statusu gry wybitnej, i to w Early Accessie, ale ma jeszcze kawałek drogi do przebycia
  2. Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej