Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2019, 10:45

autor: AlexB

Złote podświetlenie rzadkich achievementów w nowej bibliotece Steam

Nowy wygląd biblioteki Steam oferuje interesującą funkcję. Otóż wszystkie osiągnięcia w poszczególnych grach, które zdobyło mniej niż 10% ich posiadaczy, zostały efektownie podświetlone.

W środowisku graczy pecetowych nie brakuje miłośników osiągnięć na Steamie. Ich zdobywanie zapewnia im dodatkowe wyzwanie i daje pretekst do pozostania przy danej produkcji na dłużej. Teraz, dzięki nowemu wyglądowi biblioteki Steam, którego beta wystartowała na początku bieżącego tygodnia, uzyskiwanie kolejnych achievementów powinno być jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Otóż najrzadsze z nich, które wyrobiło mniej niż 10% posiadaczy danej produkcji, zostały efektownie podświetlone. Z kolei jeśli zdobędziemy je wszystkie, otrzymamy niebieską odznakę przy pasku postępu. Co istotne, jest to widoczne nie tylko dla nas, ale również dla naszych znajomych, co stanowi doskonałą okazję, by pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz samozaparciem. Uwaga! Nowość ta nie jest dostępna na steamowych stronach poświęconych stricte osiągnięciom. Jeśli na nie wejdziecie, wszystko będzie wyglądało po staremu.

A Wy jakimi rzadkimi osiągnięciami możecie się pochwalić? - Złote podświetlenie rzadkich achievementów w nowej bibliotece Steam - wiadomość - 2019-09-19
A Wy jakimi rzadkimi osiągnięciami możecie się pochwalić?

Efekt podświetlenia osiągnięć na kartach gier można wyłączyć. Wystarczy, że w ustawieniach aplikacji Steam, w sekcji Biblioteka, zaznaczycie Low Performance Mode.

Ponadto nowy wygląd bibliotek na platformie firmy Valve oferuje między innymi przejrzyste informacje o aktualizacjach i wydarzeń w danej grze, możliwość szybkiego powrotu do uruchamianego wcześniej tytułu i łatwiejsze śledzenie ostatniej aktywności znajomych. Więcej szczegółów na temat tych funkcji znajdziecie w tej wiadomości. Jeśli chcecie osobiście sprawdzić, jak to wszystko wygląda w akcji, musicie kolejno rozwinąć menu Steam znajdujące się w lewym górnym rogu programu, wybrać Ustawienia, a następnie kartę Konto. W tym miejscu znajduje się sekcja Udział w testach beta. Rozwiń ją i wybierz opcję Steam Beta Update. Później wystarczy tylko potwierdzić zmiany, zrestartować aplikację, odczekać chwilę, by aktualizacja się ściągnęła, i już można cieszyć się nowym wyglądem biblioteki.

  1. Oficjalna strona platformy Steam
  2. 10 dziwnych osiągnieć ze Steama, których nie udało ci się zdobyć
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Trofea i osiągnięcia w grach są dla Ciebie ważne?

Tak, ale nie najważniejsze
66,1%
Nie, nie przywiązuję do nich wagi
29,8%
Tak, gram tylko dla nich
4,1%
Zobacz inne ankiety