Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 listopada 2012, 09:20

autor: Aver

Zemsta główną osią fabuły filmu Need for Speed

Serwis Variety ujawnił założenia nadchodzącego filmu opartego na serii gier Need for Speed. W główną rolę wcieli się Aaron Paul, znany z serialu Breaking Bad. Obok niego pojawi się prawdopodobnie Dominic Cooper. Od dłuższego czasu wiadomo, że premierę filmu zaplanowano na 7 lutego 2014 roku.

Screen z gry Need for Speed: Most Wanted - Zemsta główną osią fabuły filmu Need for Speed - wiadomość - 2012-11-09
Screen z gry Need for Speed: Most Wanted
Film Need for Speed
  • Produkcja: John Gatins dla wytwórni Dreamwork Pictures;
  • Reżyseria: Scott Waugh (Act of Valor);
  • Obsada: Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots;
  • Planowana premiera: 7 lutego 2014 roku.

Serwis Variety poinformował, że fabuła nadchodzącego filmu opartego na serii Need for Speed będzie opowiadać o kierowcy wyścigowym, prowadzącym warsztat, w którym podrasowywuje drogie samochody z myślą o wyścigach. On sam zresztą bierze udział w nielegalnych zawodach. W pewnym momencie zostaje wrobiony w zabójstwo swojego najlepszego przyjaciela i trafia do więzienia. Po wyjściu na wolność, stara się zemścić na prawdziwych winowajcach.

W rolę samotnego mściciela wcieli się Aaron Paul, znany przede wszystkim z serialu Breaking Bad. Na srebrnym ekranie być może zobaczymy również Dominica Coopera, angielskiego aktora, mającego na swoim koncie role m.in. w Moim tygodniu z Marylin, Kapitanie Ameryce oraz Abrahamie Lincolnie: Łowcy wampirów. Graną przez niego postacią ma być Dino, były kierowca wyścigowy w kategorii NASCAR, prowadzący intratny interes składania i przerabiania super samochodów. Na ekranie będzie im towarzyszyć powabna Imogen Poots (Jane Eyre) w roli dilera egzotycznych pojazdów.

Jak już pisaliśmy wcześniej, reżyserią filmu Need for Speed zajmie się Scott Waugh. Pieniądze na jego produkcję wyłoży wytwórnia Dreamworks Pictures, a za projekt będą odpowiedzialni John Gatins i George Gatins – ten drugi jest autorem scenariusza.

Film Need for Speed zadebiutuje w kinach 7 lutego 2014 roku. Tymczasem nie musimy czekać na rolę Aarona Paula, aby przekonać się jak to jest być ściganym – wystarczy zapoznać się z grą Need for Speed: Most Wanted, która ukazała się na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation Vita nieco ponad tydzień temu i została dobrze przyjęta przez naszego recenzenta.