Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2010, 09:05

autor: Sarge

Zawartość edycji kolekcjonerskiej i data premiery gry Tron: Evolution

Firma Disney Interactive Studios podała oficjalną datę premiery gry Tron: Evolution zapowiedzianej po raz pierwszy pod koniec zeszłego roku. Tytuł ten ukaże się zgodnie z planem przed premierą filmu z tej serii.

Firma Disney Interactive Studios podała oficjalną datę premiery gry Tron: Evolution zapowiedzianej po raz pierwszy pod koniec zeszłego roku. Tytuł ten ukaże się zgodnie z planem przed premierą filmu z tej serii.

Tron: Evolution trafi na amerykańskie półki sklepowe 7 grudnia, a więc dziesięć dni przed debiutem obrazu kinowego o nazwie Tron: Legacy na tamtym rynku. Niestety nie ujawniono jeszcze konkretnego europejskiego terminu dla produkcji studia Propaganda Games, ale możemy liczyć na 10 grudnia – wtedy wypada bowiem pierwszy piątek po premierze w Stanach Zjednoczonych, zatem wydanie gry tego dnia jest najbardziej prawdopodobne.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej i data premiery gry Tron: Evolution - ilustracja #1

Równocześnie zaprezentowano kolekcjonerską edycję tej pozycji. Nie zawiera ona wprawdzie zbyt wielu dodatków, nie przeszkodziło to jednak wydawcy wysoko ją sobie wycenić. Zawartość możecie oglądać na powyższym zdjęciu – oprócz samej gry znajdziemy w niej model pojazdu znanego z filmu oraz specjalną obudowę na „zaparkowanie” maszyny. W środku pojawi się też szufladka do przechowania pudełka, a całość zostanie zawarta w dość dużym opakowaniu.

Póki co zestaw ten został zapowiedziany dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale niewykluczone, że także Europejczycy dostaną coś podobnego. Wartość „kolekcjonerki” wynosi 130$ (ok. 405zł bez podatku VAT) - całkiem sporo biorąc pod uwagę fakt, że za standardową edycję trzeba zapłacić 50$. Tak naprawdę więc za samą figurkę z obudową wydawca życzy sobie równowartość ok. 250 złotych. Warto odnotować, że powyższa edycja jest przeznaczona tylko dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 – użytkownicy pozostałych platform muszą zatem obejść się smakiem.

Tron: Evolution jest przygodową grą akcji, w której weźmiemy udział w wydarzeniach mających miejsce przed historią opowiedzianą w Tron: Legacy. Co ciekawe, nawiązania do tej produkcji mają się znaleźć nawet w filmie, więc chcąc w pełni poznać fabułę warto będzie skorzystać z dwóch mediów. Twórcy gwarantują mimo wszystko, że nie ma takiej konieczności i oba projekty spełniają swoje zadanie także oddzielnie.