Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2011, 13:13

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Zapowiedziano przeglądarkową grę Shadowrun Online

Firma Cliffhanger Productions zapowiedziała nową grę osadzono w świecie papierowego systemu RPG pod tytułem Shadowrun Online. Będziemy mogli w nią zagrać razem ze znajomymi z poziomu przeglądarki.

Firma Cliffhanger Productions ujawniła, że pracuje aktualnie nad nową produkcją osadzoną w uniwersum znanej gry fabularnej Shadowrun, która opisuje niedaleką przyszłość zdominowaną przez cybernetykę, magię oraz potwory rodem z gatunku fantasy. O zgodność z oryginałem dba między innymi Jordan Weisman, czyli twórca papierowego pierwowzoru.

Shadowrun Online ma być dostępne z poziomu przeglądarki internetowej i umożliwi zabawę ze znajomymi. Studio Cliffhanger Productions pracuje obecnie również nad tytułem Jagged Alliance Online i wszystko wskazuje na to, że pod względem oprawy wizualnej nowa produkcja będzie się prezentować podobnie. Twórcy przyznają, że w związku z tym gracze nie mają co liczyć na bardzo zaawansowane efekty i fajerwerki, ale gra Shadowrun Online powinna wyglądać „przyzwoicie.” Poniżej możecie zobaczyć pierwszy screen pochodzący z jej wczesnej wersji.

Zapowiedziano przeglądarkową grę Shadowrun Online - ilustracja #1

Jeżeli chodzi o przebieg rozgrywki to zostanie ona podzielona na dwa elementy. Pierwszy z nich to wykonywanie wraz ze znajomymi zróżnicowanych misji przy wykorzystaniu szeregu umiejętności bohaterów. Drugi, równie ważny aspekt zabawy to gromadzenie informacji z poziomu mapy podglądu całego miasta, które mogą się okazać kluczowe dla realizacji zadania. W tym celu przekupujemy strażników, włamujemy się do sieci i zbieramy schematy nowych technologii.

Na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery gry Shadowrun Online. Do tej pory mieliśmy do czynienia z kilkukrotną próbą przeniesienia mechaniki tego papierowego systemu na ekrany konsol i komputerów. Ostatnią produkcją, która korzystała z tej marki była wydana na pecety i Xboksa 360 strzelanka FPP z 2007 roku zatytułowana Shadowrun.