Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2011, 13:12

autor: Kono

Nowe informacje o grze MMO Transformers Universe

Nowojorskie studio Jagex ujawniło pierwsze konkretne informacje dotyczące Transformers Universe. Tytuł, w którym pierwsze skrzypce będą grać wielkie roboty nie odbiegnie zbytnio od utartego kanonu gier z gatunku MMORPG.

Studio Jagex, odpowiedzialne za bardzo popularną grę Runescape, nie było dotąd skore do ujawniania czegokolwiek na temat tytułu z gatunku MMO, nad którym pracuje, czyli Transformers Universe. Deweloperzy postanowili jednak przełamać barierę milczenia i udostępnili kilka ciekawych informacji. Jeden z redaktorów serwisu Kotaku został zaproszony do siedziby firmy w Nowym Jorku, by obejrzeć pierwszy zwiastun gry i zapoznać się z podstawowymi założeniami rozgrywki.

Nowe informacje o grze MMO Transformers Universe - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się, że tytuł będzie darmowy, jednak pojawi się w nim system mikropłatności. Całość będzie obsługiwana przez standardową przeglądarkę internetową, ale aby rozpocząć zabawę będziemy musieli pobrać niewielkiego klienta.

Według zapewnień twórców, gra będzie osadzona w uniwersum Transformers: Prime. Tym samym, produkcja nowojorskiego studia nie będzie miała wiele wspólnego z filmami Michaela Bay’a. Pojawią się za to pewne nawiązania do pierwszego serialu animowanego o Transformersach, jednak ani zespół Jagex, ani firma Hasbro nie chcą zdradzić nic więcej.

Każdy gracz będzie kontrolować stworzonego przez siebie Transformersa. Twórcy zapewnili, że postacie pokroju Optimusa Prime pojawią się w grze, jednak będą one pełnić rolę NPC. Możliwość wcielenia się w sławnych przedstawicieli Autobotów i Decepticonów nie została mimo to zupełnie wykluczona.

Nowe informacje o grze MMO Transformers Universe - ilustracja #2

Kontrolowane przez graczy Transformersy będą posiadać co najmniej dwie formy: robota i pojazdu. W tej pierwszej rozgrywka będzie przypominać standardową grę MMO przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby. Zmiana w wehikuł lądowy pozwoli na sprawniejsze przemieszczanie się po świecie (tak jak „mounty” w World of Warcraft). Warto zaznaczyć, że będzie kilka typów pojazdów. Wybranie przemiany w samochód sportowy umożliwi szybsze i zwinniejsze poruszanie się, jednak nie zapewni wytrzymałości, którą posiada ciężarówka.

W swoich założeniach Transformers Universe nie będzie zbytnio odbiegać od klasyków gatunku. W grze znajdziemy zarówno tryb PvP, jak i PvE, a gracze będą mogli łączyć się w gildie. Przedstawiciel studia zapewnił, że w pełnej wersji produktu znajdą się specjalne zadania dla grup i najprawdopodobniej będzie obowiązywał klasyczny podział na tanków, dps-ów i healer-ów.

Nowe informacje o grze MMO Transformers Universe - ilustracja #3

Oprócz screenów przedstawiających kadry ze zwiastuna, nie opublikowano żadnych materiałów z Transformers Universe. Twórcy zapewnili jednak, że trailer wykorzystuje modele z właściwej gry. Zwiastun w formie wideo pojawi się na trwającym właśnie konwencie Comic Con w Nowym Jorku.

Gra Transformers Universe zostanie wydana najprawdopodobniej w 2012 roku na pecetach.

Nowe informacje o grze MMO Transformers Universe - ilustracja #4
Nowe informacje o grze MMO Transformers Universe - ilustracja #5