Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2012, 11:05

autor: Hed

Zapowiedziano ORION: Dino Beatdown – strzelankę kooperacyjną z dinozaurami

Dinozaury, jetpacki, tryb co-op, ulepszanie broni i ogromny świat – taką mieszankę szykują twórcy ze studia Spiral Game w zapowiedzianej grze ORION: Dino Beatdown. Produkcja zostanie wydana na Steamie oraz OnLive i powinna spodobać się fanom takich tytułów jak Borderlands, czy Tribes.

Zapowiedziano ORION: Dino Beatdown – strzelankę kooperacyjną z dinozaurami  - ilustracja #1

Spiral Game Studios zapowiedziało grę, która powinna zainteresować fanów akcji, dinozaurów, science-fiction, co-opa i jetpacków. Ta szalona mieszanka motywów nosi tytuł ORION: Dino Beatdown i będzie kooperacyjną strzelanką pierwszoosobową z systemem klas oraz otwartym, olbrzymim światem. Twórcy pokazali pierwsze materiały z gry, ujawnili jej cenę i podali parę innych informacji. Co ciekawe, w poszukiwaniu funduszy na swoje projekty studio Spiral Game korzystało w przeszłości z serwisu Kickstarter, którego siłę pokazało niedawno Double Fine.

ORION: Dino Beatdown będzie strzelanką kooperacyjną dla pięciu osób, w której będziemy wykonywać zadania i walczyć z hordami dinozaurów. W zamian za zdobyte kredyty będzie można kupować nowe umiejętności, ulepszenia i sprowadzać na pole bitwy pojazdy. W grze znajdziemy takie dodatki jak plecaki odrzutowe, działka medyczne, urządzenia maskujące. Nie zabraknie też wielu zróżnicowanych rodzajów broni (np. strzelb, karabinów, wyrzutni rakiet, laserów) oraz wspomnianych wehikułów (m. in. buggy, mechy, czołgi).

Powyżej możecie zobaczyć pierwszy film z gry, który prezentuje się całkiem nieźle. Wygląda to trochę na połączenie popularnego Borderlands z serią Tribes lub niedawnym Section 8: Prejudice (oczywiście z domieszką dinozaurów). Jest szansa na dobry tytuł, bo Spiral Game Studios zostało założone przez deweloperów znanych z takich gier jak BioShock, Ghost Recon, czy wspomnianego Borderlands. Fani gatunku mają więc na co czekać – zainteresowanych odsyłamy na stronę oficjalną studia, na której znajduje się więcej materiałów i informacji.

ORION: Dino Beatdown to rozwinięcie modyfikacji do gry Half-Life 2, stworzonej na silniku Source i nazwanej ORION: Source. Starsze dzieło producenta można sprawdzić za darmo – o ile mamy dostęp do dzieła studia Valve na Steamie. Trzeba zaznaczyć, że Dino Beatdown rezygnuje z technologii Source na rzecz Unreal Engine 3.0.

ORION: Dino Beatdown będzie kosztować 9,99 dolara (około 34 zł). Dokładna data premiery gry nie została podana, ale wiemy, że trafi ona na Steama i OnLive. Autorzy szykują też dodatki DLC. Warto dodać, że osoby, które wsparły w ubiegłym roku większy projekt dewelopera na stronie Kickstarter, znany jako ORION: Prelude, otrzymają kod do Dino Beatdown niezależnie od wysokości swojej wpłaty. Prace nad ORION: Prelude, czyli strzelanką wieloosobową, będą kontynuowane.