Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2016, 21:12

autor: Arantasar

Zapowiedziano grę Frozen Synapse 2

Studio Mode 7 Games zapowiedziało Frozen Synapse 2 – kontynuację turowej gry taktycznej z 2011 roku. Produkcja ma być mocno nastawiona na strategiczne planowanie potyczek i charakteryzować się bardziej otwartym światem. Tytuł ukaże się w tym roku na komputerach osobistych.

Studio Mode 7 Games zapowiedziało grę Frozen Synapse 2. - Zapowiedziano grę Frozen Synapse 2 - wiadomość - 2016-02-10
Studio Mode 7 Games zapowiedziało grę Frozen Synapse 2.

Brytyjskie studio Mode 7 Games zapowiedziało Frozen Synapse 2. Będzie to kontynuacja turowej gry taktycznej z 2011 roku. W stosunku do pierwszej części produkcja ma charakteryzować się bardziej otwartym światem. Może to w znaczący sposób zmienić strategiczną warstwę rozgrywki, gdyż w poprzedniej odsłonie starcia odbywały się na dość niewielkich mapach. Współzałożyciel studia Mode 7 Games ujawnił na Twitterze, że tytuł znajduje się w produkcji już od dłuższego czasu, z kolei na oficjalnym profilu gry Frozen Synapse na portalu Facebook zamieszczono informację, że wkrótce otrzymamy więcej wiadomości o kontynuacji.

Frozen Synapse 2 - Zapowiedziano grę Frozen Synapse 2 - wiadomość - 2016-02-10
Frozen Synapse 2

Na razie jednak wiemy niewiele ponadto. Oprócz oficjalnej zapowiedzi twórcy opublikowali jedną grafikę oraz udostępnili za pośrednictwem serwisu Soundcloud pięciominutowy utwór towarzyszący grze. Za udźwiękowienie produkcji ponownie odpowiada Paul Taylor, znany także jako nervous_testpilot. Elektroniczny kawałek, utrzymany nieco w stylu muzyki relaksacyjnej, mocno przypomina twórczość takich wykonawców jak Amethystium czy David Arkenstone. Ruszyła także strona internetowa tytułu.

Pierwsza odsłona serii, wydana w 2011 roku, została ciepło przyjęta przez społeczność i krytyków. Jej ocena w serwisie Metacritic wynosi obecnie 85 punktów, natomiast recenzje użytkowników Steama są w większości bardzo pozytywne. Tytuł mógł też pochwalić się całkiem przyzwoitą sprzedażą. Warto dodać, że pierwsza część gry jest obecnie dostępna ze zniżką 75% w ramach wyprzedaży Lunar New Year Sale na Steamie. Frozen Synapse kosztuje 5,74 euro, czyli 25 złotych. Za taką samą kwotę dostaniemy inną produkcję studia Mode 7 Games – utrzymaną w podobnej stylistyce strategię Frozen Cortex, pozwalającą rozegrać mecze futurystycznej wersji futbolu amerykańskiego.

Nie podano dokładnej daty premiery gry Frozen Synapse 2, ale tytuł ma ukazać się w 2016 roku. Produkcja będzie przeznaczona na komputery osobiste i obsłuży systemy operacyjne z rodziny Windows, MacOS i Linux.

Frozen Synapse to turowa gra taktyczna, koncentrująca się na starciach niewielkich oddziałów żołnierzy. Cechą charakterystyczną produkcji jest fakt, że obie strony konfliktu planują swoje ruchy jednocześnie. W związku z tym gracz musi nieustannie przewidywać kolejne posunięcia przeciwnika. Frozen Synapse cechuje się minimalistyczną oprawą graficzną, nadającą całości mocno futurystyczny klimat. W 2014 roku wydano odświeżoną wersję oryginału – Frozen Synapse: Prime