Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Frozen Synapse 2 (PC)

Frozen Synapse 2 PC

Pełnoprawna kontynuacja osadzonej w realiach science fiction taktycznej strategii turowej autorstwa studia Mode 7 Games.

Strategiczne | turowe | taktyczne | indie

PC Windows
Okładka Frozen Synapse 2 (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

13września2018

13września2018

Steam

Frozen Synapse 2 to wydana na platformie PC pełnoprawna kontynuacja osadzonej w realiach science fiction taktycznej strategii turowej z 2011 roku, która zadebiutowała na komputerach PC i urządzeniach mobilnych, zaś trzy lata później za sprawą firmy Double Eleven doczekała się ulepszonej edycji Frozen Synapse Prime, przeznaczonej także na konsole firmy Sony. Za opracowanie Frozen Synapse 2 odpowiadają deweloperzy ze studia Mode 7 Games, mający na swoim koncie oryginalną wersję Frozen Synapse, a także spin-offowy Frozen Cortex, skupiający się na turowych rozgrywkach futurystycznego futbolu amerykańskiego.

Mechanika

W ogólnych założeniach mechanika Frozen Synapse 2 nie odbiega znacząco od rozwiązań znanych z pierwowzoru i koncentruje się na taktycznych starciach niewielkich oddziałów, kładąc szczególny nacisk na strategiczne planowanie potyczek. Głównym wyróżnikiem gry (jak i całej serii) jest fakt, że starcia toczą się w trybie turowym, w którym gracze (bądź gracz i sztuczna inteligencja) wykonują swoje ruchy nie naprzemiennie, ale równocześnie. Zastosowanie takiego rozwiązania zmusza zaś graczy do zupełnie innego podejścia i wymaga umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika.

W odróżnieniu od wydanego w 2011 roku Frozen Synapse, jej kontynuacja charakteryzuje się znacznie bardziej otwartym światem, a co za tym idzie wyraźnie większymi mapami. W dość istotny sposób wpływa to na strategiczną warstwę rozgrywki, gdyż w poprzedniej odsłonie serii starcia odbywały się w stosunkowo niewielkich lokacjach.

Tryby gry

Frozen Synapse 2, podobnie jak pierwowzór, oferuje możliwość zabawy w pojedynkę w klasycznym trybie kampanii, lecz skrzydła rozwija dopiero w wariancie wieloosobowym, gdzie gracze mogą toczyć ze sobą pojedynki w kilku różnych trybach rozgrywki.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC Frozen Synapse 2 operuje bardzo podobnym stylem graficznym, co jego pierwowzór sprzed pięciu lat. Akcję oglądamy więc w klasycznym widoku z góry, a całość utrzymana została w dość surowej formie oraz zimnej tonacji kolorystycznej. Za udźwiękowienie produkcji odpowiada ponownie Paul Taylor, znany także pod internetowym pseudonimem nervous_testpilot.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Frozen Synapse 2

Wymagania wiekowe Frozen Synapse 2

12+

Wymagania sprzętowe Frozen Synapse 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista 64-bit
Zapowiedziano grę Frozen Synapse 2
Zapowiedziano grę Frozen Synapse 2

wiadomość10 lutego 2016

Studio Mode 7 Games zapowiedziało Frozen Synapse 2 – kontynuację turowej gry taktycznej z 2011 roku. Produkcja ma być mocno nastawiona na strategiczne planowanie potyczek i charakteryzować się bardziej otwartym światem. Tytuł ukaże się w tym roku na komputerach osobistych.