Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2018, 16:30

autor: Góral

Zapowiedź nowego Battlefielda w tym miesiącu?

Easter egg znaleziony w grze Battlefield 1 sugeruje, że za kilkanaście dni doczekamy się oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony popularnej serii strzelanek od studia DICE.

Studio DICE ukryło w grze Battlefield 1 wiadomość sugerującą, że zapowiedzi kolejnego Battlefielda doczekamy się szybciej, niż się spodziewamy. Przygotowany przez deweloperów easter egg pozwala dostać się do ukrytego pokoju, w którym z rur kapie woda. Odgłosy spadających kropel to tak naprawdę wiadomość zapisana alfabetem Morse’a, mówiąca o stronie „ea.com/neverbethesame”. Na niej znajduje się tylko widoczna poniżej data – 23 maja – wraz z hasztagiem „battlefield”. Nietrudno się więc domyślić, że właśnie w tym dniu DICE oficjalnie zaprezentuje nową odsłonę popularnej serii strzelanek. Jest to mała niespodzianka, gdyż wcześniej Electronic Arts poinformowało, że oficjalna zapowiedź gry odbędzie się podczas imprezy EA Play (9-11 czerwca). Wygląda na to, że w maju otrzymamy krótki zwiastun, a w czerwcu pokazana zostanie rozgrywka i wtedy też poznamy wszystkie szczegóły.

Ciekawostka – 23 maja obchodzony jest Światowy Dzień Żółwia… - Zapowiedź nowego Battlefielda w tym miesiącu? - wiadomość - 2018-05-10
Ciekawostka – 23 maja obchodzony jest Światowy Dzień Żółwia…

Na temat nowego Battlefielda pojawiło się już sporo plotek. Pierwotnie mówiono, że kolejną częścią będzie Battlefield: Bad Company 3, ale chwilę później sprecyzowano, że ten tytuł pojawi się w późniejszym czasie, a najpierw otrzymamy historyczną odsłonę. Ponoć tym razem przeniesiemy się w czasy II wojny światowej, gdzie będziemy wykonywać losowo generowane misje kooperacyjne, walczyć w ramach trybu battle royale i w klasycznym multiplayerze, który na starcie zaoferuje dziesięć map i siedem frakcji. Nie zabraknie też trybu fabularnego, zrealizowanego najpewniej w podobny sposób, jak w Battlefieldzie 1.

Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się w najbliższych tygodniach. Tymczasem przypominamy, że ostatnią odsłoną serii jest wydany w październiku 2016 roku Battlefield 1. Produkcja dostępna jest w normalnej sprzedaży, a także w ramach abonamentów EA Access (Xbox One) i Origin Access (PC). W obu przypadkach płacąc 14,99 zł miesięcznie otrzymujecie dostęp do tej i wielu innych gier.