Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2018, 09:59

autor: Adrian Werner

Nowy Battlefield dostanie tryb battle royale?

Pojawiły się plotki, że studio DICE chce dodać tryb battle royale do tegorocznej odsłony cyklu Battlefield. Gra miałaby otrzymać tę opcję jakiś czas po premierze.

Według plotek tegoroczna odsłona cyklu zatytułowana zostanie Battlefield V. - Nowy Battlefield dostanie tryb battle royale? - wiadomość - 2018-04-19
Według plotek tegoroczna odsłona cyklu zatytułowana zostanie Battlefield V.

Szalona popularność Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite: Battle Royale nie mogła umknąć uwadze dużych wydawców, którzy zastanawiają się teraz jak uszczknąć dla siebie kawałek tego tortu. Według najnowszych plotek firma Electronic Arts zdecydowała, że najlepszą metodą będzie wykorzystanie tegorocznej odsłony cyklu Battlefield.

Źródłem tych doniesień jest serwis Venture Beat, który powołuje się na źródło w studiu DICE. Według niego zespół testuje obecnie tryb battle royale, próbując wykombinować, jak zrealizować ten typ rozgrywki na mechanice nowego Battlefielda. Projekt wyjdzie poza fazę eksperymentów wyłącznie, jeśli autorzy będą w pełni zadowoleni z rezultatów. Nawet wtedy jednak na tę wersję battle royale sporo poczekamy, gdyż tryb dodany zostałby w jakiś czas po premierze gry w rozszerzeniu lub darmowej aktualizacji.

Sukces Playerunknown's Battlegrounds zainspirował wielu naśladowców. - Nowy Battlefield dostanie tryb battle royale? - wiadomość - 2018-04-19
Sukces Playerunknown's Battlegrounds zainspirował wielu naśladowców.

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o doniesieniach, że tegoroczna odsłona zatytułowana zostanie Battlefield V, osadzona będzie w realiach II wojny światowej i zaoferuje losowo generowane misje kooperacyjne.

Warto także wspomnieć o wczorajszych spekulacjach, wedle których rozgrywki battle royale znajdziemy również w tegorocznym Call of Duty: Black Ops 4. Wraz z rozbudowanym kooperacyjnym trybem zombie ma to wynagrodzić nam rzekomy brak kampanii.

Sukcesy Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite: Battle Royale sprawiają, że swoich sił w kategorii battle royale próbuje coraz więcej firm. Większość z nich opracowuje nowe samodzielne tytuły, ale jeśli wierzyć świeżym plotkom Electronic Arts i Activision pójdą w bardziej zachowawczym kierunku i zaoferują ten typ rozgrywek jako opcję w swoich popularnych markach. Według doniesień, inaczej do tego problemu próbuje podejść Ubisoft, które miało zlecić studiu Massive Entertainment opracowanie nowej gry battle royale, zbudowanej na fundamentach Tom Clancy’s The Division.

Następny rok zapowiada się więc intensywnie dla fanów gatunku i ciekawi nas, czy jacykolwiek nowi pretendenci do tronu dadzą radę osłabić pozycje Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite: Battle Royale.

  1. Oficjalna strona cyklu Battlefield
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield V

Battlefield V