Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2018, 08:53

autor: Aquma

Nowy Battlefield z losowo generowanymi misjami kooperacyjnymi

Zgodnie z doniesieniami serwisu GameBeat, nowa gra z cyklu Battlefield będzie zawierała generowane losowo misje, przeznaczone do zabawy w kooperacji.

Coraz więcej przecieków na temat nowego Battlefielda. - Nowy Battlefield z losowo generowanymi misjami kooperacyjnymi - wiadomość - 2018-03-07
Coraz więcej przecieków na temat nowego Battlefielda.

Nowa gra z serii Battlefield otrzyma losowo generowane misje kooperacyjne. Będą one powiązane z Podbojem (ang. Conquest) – jednym z głównych trybów wieloosobowych gry, opartym na przejmowaniu punktów kontrolnych na mapie. Funkcje kooperacyjne potencjalnie mogą zostać rozbudowane, by wykorzystać także nieznane na razie, nowe pomysły. Nie wiadomo natomiast, czy gra umożliwi zabawę na podzielonym ekranie. Wieści pochodzą od źródła powiązanego z zespołem pracującym przy omawianym tytule, z którym rozmawia serwis GameBeatten sam, który stał za wcześniejszym przeciekiem, sugerującym, że nowy Battlefield powróci w realia drugiej wojny światowej.

Przy okazji poznaliśmy kilka innych detali na temat gry. Wiemy na przykład, że kampania ma być rzekomo ułożona podobnie, jak w przypadku Battlefielda 1 – z małymi, epizodycznymi misjami, pokazującymi realia wojny po obydwu stronach konfliktu. Pewne zmiany dotkną za to rozgrywkę – dla przykładu, gracze mają otrzymać możliwość położenia się na plecach i strzelania z takiej pozycji (podobnie jak np. w Rainbow Six Siege).

Przypominamy, że nowego Battlefielda (rzekomo noszącego w nazwie „V”, jednak tytuł może jeszcze ulec zmianie) będzie można zobaczyć w czasie imprezy EA Play, w dniach 9-11 czerwca 2018 roku. Na początku tego tygodnia donosiliśmy też, że gra być może zrezygnuje kontrowersyjnych, forsowanych w przypadku Star Wars Battlefront 2 loot boksów, zawierających przedmioty wpływające na równowagę rozgrywki (mają się w nich skrywać wyłącznie dobra o charakterze kosmetycznym).

  1. Seria Battlefield – strona oficjalna