Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 marca 2018, 09:31

Walka o przetrwanie w pierwszym zwiastunie netfliksowego Lost in Space

Serwis Netflix udostępnił pierwszy zwiastun serialu science fiction Zagubieni w kosmosie (ang. Lost in Space). Wszystkie odcinki pierwszego sezonu ukażą się 13 kwietnia tego roku.

Serwis Netflix opublikował zwiastun Lost in Space, czyli serialu stanowiącego remake kultowej (przynajmniej dla amerykańskich widzów) produkcji z lat 60. ubiegłego wieku. To pierwsza okazja, aby zobaczyć jak zapowiada się nowa wersja marki. Tydzień temu wypuszczono co prawda premierowy teaser, ale trudno było wywnioskować z niego cokolwiek konkretnego.

Serial Zagubieni w kosmosie (bo taki polski tytuł nosić będzie ta produkcja) zadebiutuje na Netfliksie 13 kwietnia tego roku. Pierwszy sezon składać się będzie z dziesięciu odcinków i zgodnie z tradycjami serwisu, wszystkie epizody zostaną udostępnione jednocześnie.

Wszystkie odcinki serialu ukażą się 13 kwietnia. - Walka o przetrwanie w pierwszym zwiastunie netfliksowego Lost in Space - wiadomość - 2018-03-07
Wszystkie odcinki serialu ukażą się 13 kwietnia.

Serial skoncentruje się na losach Robinsonów, czyli rodziny kosmonautów, która ląduje awaryjnie na obcej planecie. Bohaterowie zmuszeni zostaną do walki o przetrwanie w niegościnnym środowisku oraz spróbują znaleźć sposób na powrót do domu.

Przypomnijmy, że pierwsza wersja Lost in Space zadebiutowała w 1965 roku. Serial przetrwał trzy sezony, na które składały się w sumie 83 odcinki. Produkcja serwisu Netflix nie jest pierwszą próbą wskrzeszenia tej marki. W 1998 roku na ekrany kin trafił pełnometrażowy filmowy remake w reżyserii Stephena Hopkinsa. Tytuł zarobił ponad 136 mln dolarów, ale kwota ta była za mała, aby wytwórnia New Line Cinema zdecydowała się na sfinansowanie sequela.

Jeszcze mniej szczęścia miało drugie podejście do wskrzeszenia marki. Na przełomie 2003 i 2004 roku trwały prace nad serialem The Robinsons: Lost in Space, który zmieniał wiele kluczowych elementów fabuły pierwowzoru. Ten projekt nigdy nie wyszedł poza fazę odcinka pilotażowego, a scenografia została potem kupiona przez producentów serialu Battlestar Galactica, którzy po przerobieniu wykorzystali ją jako wnętrze statku Pegasus.

  1. Oficjalna strona serialu