Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2020, 17:41

Zapowiedź i trailer Crash Bandicoot 4: It's About Time

Firma Activision zapowiedziała grę Crash Bandicoot 4: It's About Time. Zupełnie nowa odsłona cyklu trafi na konsole jeszcze w tym roku.

Zapowiedź i trailer Crash Bandicoot 4: Its About Time - ilustracja #1
Crash powróci w zupełnie nowej przygodzie.

Bez większego zaskoczenia pojawił się pierwszy zwiastun Crash Bandicoot 4: It’s About Time od studia Toys for Bob. „Czwartą” odsłonę odrodzonego cyklu platformówek zaprezentowano na Twitterze. Materiał nie jest długi, ale pokazuje fragmenty rozgrywki. Możecie go obejrzeć poniżej.

Tak jak podawały wcześniejsze przecieki, nowa gra będzie bezpośrednią kontynuacją Crash Bandicoot 3: Warped, z pominięciem prawdziwej czwartej odsłony na konsolę PlayStation 2. Naszym adwersarzem będzie – znowu – doktor Cortex, który po ostatniej porażce trafił do przeszłości. Niezrażony przeciwnik Crasha wykorzystał długie oczekiwanie, by przygotować torbaczowi gromkie powitanie. Sama gra zaoferuje (via oficjalny blog PlayStation) zwariowaną, platformówkową akcję znaną z poprzednich przygód Crasha. Dojdą do tego rozleglejsze lokacje (kolejne lub poprzednie poziomy będzie można wypatrzyć na innych), nowe ruchy bohaterów (tak, Coco powróci jako grywalna postać, a dołączy do niej sam Cortex) i wiele więcej. Zwiastun zdradza też datę premiery: Crash Bandicoot 4: It’s About Time ukaże się 2 października na konsolach Xbox One i PS4. Tytuł dostępny już jest w przedsprzedaży na platformie PlayStation Store oraz w sklepie Microsoftu w cenie 289 złotych.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej