Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2019, 17:25

autor: Entelarmer

Zapowiedź Borderlands 3 potwierdzona przez teaser trailer? Wysyp nieoficjalnych informacji

W sieci pojawił się rzekomy przeciek zdradzający sporo informacji na temat Borderlands 3. Zgrało się to w czasie z publikacją filmiku przez studio Gearbox Software, który zdaje się potwierdzać ogłoszenie nowej gry z serii 28 marca.

W ostatnich tygodniach fani cyklu Borderlands raczej nie mogli narzekać na brak doniesień na temat kolejnej odsłony postapokaliptycznej serii. Jednak chyba żadna z dotychczasowych pogłosek nie zdradzała tyle informacji, co ostatni przeciek zamieszczony w serwisie 4chan (dzięki, Reddit). Anonimowy użytkownik zdradził sporo szczegółów na temat Borderlands 3.

Wygląda na to, że zapowiedź Borderlands 3 zbliża się wielkimi krokami. - Zapowiedź Borderlands 3 potwierdzona przez teaser trailer? Wysyp nieoficjalnych informacji - wiadomość - 2019-03-27
Wygląda na to, że zapowiedź Borderlands 3 zbliża się wielkimi krokami.

Rzecz jasna, wszelkie nieoficjalne plotki trudno traktować jako wiarygodne informacje, ale na ich potwierdzenie (lub zaprzeczenie) raczej nie będziemy długo czekać. Studio Gearbox Software opublikowało krótki filmik powiązany z marką Borderlands, zatytułowany Mask of Mayhem. Materiał możecie obejrzeć poniżej i łatwo go powiązać z doniesieniami sprzed dwóch tygodni, kiedy to twórcy zamieścili tajemniczy obrazek z datą 28 marca. Dodajmy, że właśnie rozpoczęły się tegoroczne targi PAX East, co stwarza idealną okazję do ujawnienia Borderlands 3. Dlatego też, choć w żaden sposób nie jest to ostateczne potwierdzenie omawianego przecieku, warto przyjrzeć się bliżej tym doniesieniom. UWAGA: w dalszej części tekstu znajdziecie spoilery z cyklu Borderlands oraz potencjalnie również samego Borderlands 3. Czytacie na własną odpowiedzialność!

Według informacji z 4chana, akcja Borderlands 3 będzie rozgrywać się pięć lat po wydarzeniach z dwójki. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, do wyboru otrzymamy czwórkę bohaterów. Pierwszy z nich to android znany jako Flak the Beast Master, który – jak łatwo zgadnąć – będzie korzystać z pomocy przyzywanych stworzeń. Co ciekawe, problemy z działaniem sztucznej inteligencji u tego najemnika miały spowodować, że Gearbox zrezygnował z zapowiedzi gry jeszcze w zeszłym roku (vide pogłoski z grudnia oraz wcześniejsze przecieki kanału The Triple S League w serwisie YouTube). W grze zobaczymy też strzelca, którym będzie postać kobieca pokazana na demie technologicznym silnika Unreal Engine 4 z 2017 roku. Bohaterka ma korzystać z pomocy robotów, w tym mechanicznego niedźwiedzia. Możemy też liczyć na kolejną Syrenę po Lilith z Borderlands oraz Mayi z Borderlands 2, jednak tym razem ta postać skupi się bardziej na walce wręcz. Listę grywalnych bohaterów zamyka pokazany na nowym filmiku starszy dżentelmen, mający być kimś w rodzaju Batmana – w walce będzie polegał na cichej eliminacji wrogów, w czym pomogą mu liczne (i kosztowne) gadżety.

Plotki mówiły o powrocie Mayi z Borderlands 2, ale nawet bez niej w grze chyba nie zabraknie nam Syren. - Zapowiedź Borderlands 3 potwierdzona przez teaser trailer? Wysyp nieoficjalnych informacji - wiadomość - 2019-03-27
Plotki mówiły o powrocie Mayi z Borderlands 2, ale nawet bez niej w grze chyba nie zabraknie nam Syren.

Wracając jeszcze do fabuły, przeciek nie zdradza zbyt wiele konkretnych informacji, ale zawiera parę interesujących wskazówek. Wygląda na to, że historia będzie skupiać się wokół wspomnianych Syren, kobiet obdarzonych tajemniczymi mocami, których – jeśli wierzyć jednej z bardziej znanych postaci z wszechświata Borderlands – może istnieć nie więcej niż sześć w całym uniwersum w tym samym czasie. Jedna z tych mistyczek ma być główną przeciwniczką bohaterów Borderlands 3, ale nie stanie przeciwko nim sama. Towarzyszyć jej będzie jej brat bliźniak, jakimś cudem również posiadający moce Syren, a oboje – znani jako Calypso Twins – będą przewodzić kultowi Children of the Vault, z którym będziemy walczyć przez całą grę.

DLC do świętej pamięci Battleborn miało zawierać wskazówki co do przyszłości serii Borderlands. - Zapowiedź Borderlands 3 potwierdzona przez teaser trailer? Wysyp nieoficjalnych informacji - wiadomość - 2019-03-27
DLC do świętej pamięci Battleborn miało zawierać wskazówki co do przyszłości serii Borderlands.

Kolejną ciekawostką ma być miejsce akcji. Jakkolwiek przygodę rozpoczniemy na Pandorze, dość szybko mamy opuścić ją na pokładzie statku Sanctuary 3, dzięki któremu odwiedzimy również inne planety. Wśród nich znajdzie się dotychczas nieodwiedzona Promethea, na której korporacja Atlas (podobno powracająca w Borderlands 3) odkryła obcą technologię. Współgrałoby to z easter eggami z dodatku do gry Battleborn, który miał zawierać wskazówki co do kolejnej odsłony serii Borderlands (via IGN). Sam scenariusz ma być bliższy temu z jedynki niż z dwójki, aczkolwiek nie zdradzono nic więcej w tej kwestii.

Co się tyczy rozgrywki, przeciek mówi o pewnych zmianach. W Borderlands 3 wszyscy bohaterowie będą posiadać kilka zdolności specjalnych (tzw. action skills) zamiast jednej jak we wcześniejszych grach z serii. Ponadto postacie niezależne w końcu będą mogły wskrzeszać powaloną postać gracza. Pewnych przeróbek doczeka się system broni, które będzie można znacząco modyfikować przy pomocy wymiennych części. Możemy też liczyć na nowe żywioły oraz powrót większości z dotychczasowych.

Jutro najpewniej dowiemy się więcej na temat nowego Borderlands. - Zapowiedź Borderlands 3 potwierdzona przez teaser trailer? Wysyp nieoficjalnych informacji - wiadomość - 2019-03-27
Jutro najpewniej dowiemy się więcej na temat nowego Borderlands.

Jak widać, szczegółów jest sporo, aczkolwiek, nawet jeśli są one zgodne z prawdą, wciąż pozostaje wiele niewiadomych. Pozostaje czekać do jutra i przekonać się, co naprawdę szykuje dla nas ekipa Gearbox Software. Na razie zalecamy, by traktować omówiony przeciek jako nieprawdziwy do czasu uzyskania oficjalnego komunikatu.