Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2019, 20:36

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Zapowiedź 3. sezonu w Apex Legends - data startu i trailer nowej postaci

Poznaliśmy oficjalną datę rozpoczęcia trzeciego sezonu w Apex Legends. Wraz z nim w grze pojawi się nowy bohater, broń oraz przepustka sezonowa. W tym samym czasie ruszy również nieco odmieniona druga seria ligi rankingowej.

Nowy sezon to także nowa Legenda w Apex Legends. - Zapowiedź 3. sezonu w Apex Legends - data startu i trailer nowej postaci - wiadomość - 2019-09-20
Nowy sezon to także nowa Legenda w Apex Legends.

Nowy, trzeci sezon w Apex Legends ruszy 1 października, a wraz z nim do gry trafi kilka nowości. Oprócz pojawienia się świeżej Legendy, broni oraz przepustki bitewnej, rozpocznie się także 2. seria ligi rankingowej, a gracze otrzymają drobne nagrody za rangi uzyskane w poprzedniej.

Nowym bohaterem będzie Crypto, o którym gracze mogli usłyszeć pod koniec sierpnia za sprawą przecieków. Według nich będzie on obsługiwał drona, który potrafi hakować drzwi czy nawet zbierać przedmioty. Dodatkowo sojusznicy będą widzieli to, co skanuje dron, w promieniu 30 metrów, a superumiejętność Crypto sprawi, że maszyna zada obrażenia przeciwnikom, zniszczy ich tarcze oraz dezaktywuje pobliskie pułapki. Animowany zwiastun nowego bohatera możecie obejrzeć poniżej. W Apex Legends pojawi się także nowa broń energetyczna – Charge Rifle.

Oprócz fantów ze standardowej przepustki sezonowej, dzięki której gracze odblokują ponad 100 ekskluzywnych przedmiotów, takich jak legendarne skórki, użytkownicy dostaną także nagrody za udział w pierwszej serii ligi rankingowej w Apex Legends. Wraz z trzecim sezonem ruszy kolejna odsłona zmagań, a z jej początkiem rangi graczy zostaną obniżone o 1,5 dywizji.

Zmianie ulegnie system dyspozycji punktów rankingowych – od teraz za mecze będzie przyznawana ich większa liczba, ale udział w grze będzie także oznaczał poniesienie większych kosztów. Warto również dodać, że do licznika zabójstw zostaną dołożone asysty.

Jeśli zaś chodzi o drabinki rankingowe, to od nadchodzącego sezonu zostaną one podzielone na platformy, a gracze nie będą mogli zobaczyć już liczby swoich punktów, tylko dokładne miejsce w rankingu. Wprowadzone zostaną również kary dla graczy wychodzących z gry. Szczegółowe informacje o drugiej serii ligi rankingowej znajdziecie pod tym adresem.