Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2017, 09:06

autor: Góral

Założyciel Arkane Studios opuszcza firmę

Raphael Colantonio, założyciel francuskiego dewelopera Arkane Studios i reżyser wydanego niedawno Preya, poinformował, że odchodzi z firmy, ponieważ potrzebuje zmian po 18 latach pracy.

Raphael Colantonio, założyciel Arkane Studios, odpowiedzialnego za bardzo udane projekty w postaci serii Dishonored i wydanego niedawno Preya, opuszcza swój zespół. W opublikowanym komunikacie poinformował, że jego decyzja nie ma nic wspólnego z koncernem ZeniMax, czyli właścicielem Bethesdy, a tym samym też Arkane. Deweloper uważa również, że dzięki przejęciu jego firmy ekipa mogła stworzyć najlepsze gry w swojej historii i stać się jednym z najbardziej cenionych studiów. Decyzja o odejściu podyktowana jest chęcią zmian. Colantonio twierdzi, że nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, ale na pewno zamierza poświęcić czas swojemu synowi i później zastanowi się, co dalej. Zaznaczył jednak, że pozostanie w firmie tak długo, jak będzie trzeba, by zmiana w zarządzie przebiegła płynnie.

Raphael Colantonio / Źródło: http://dishonored.wikia.com - Założyciel Arkane Studios opuszcza firmę - wiadomość - 2017-06-29
Raphael Colantonio / Źródło: http://dishonored.wikia.com

Arkane Studios to francuski deweloper założony w 1999 roku. Pierwszą grą studia było wypuszczone w 2002 roku RPG ARX Fatalis. Następnie w 2006 roku zespół stworzył Dark Messiah of Might and Magic dla Ubisoftu. Firma pomagała też przy BioShocku 2, ale naprawdę głośno zrobiło się o niej dopiero po premierze Dishonored w 2012 roku. Produkcja zdobyła uznanie recenzentów oraz samych graczy i w 2016 roku doczekała się równie udanej kontynuacji. Sam Raphael Colantonio był reżyserem wypuszczonego w tym roku Preya i wraz z Harveyem Smithem w głównej mierze odpowiadał za pierwsze przygody Corvo Attano.