filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 kwietnia 2024, 14:50

autor: Pamela Jakiel

Zack Snyder przekracza 4 godziny Ligi Sprawiedliwości czasem trwania swojej nowej wersji reżyserskiej. „To 6-godzinna przygoda”

Zack Snyder słynie z zamiłowania do wersji reżyserskich. Jeśli wydawało Wam się, że czterogodzinna Liga Sprawiedliwości jest długa, to nie słyszeliście o planach filmowca na rozszerzone wydanie Rebel Moon.

Źródło fot. Rebel Moon - część 1: Dziecko ognia, Zack Snyder, Netflix, 2023
i

Zack Snyder uwielbia wersje reżyserskie. Swoim fanom zaserwował rozszerzone wydania takich widowisk jak Liga sprawiedliwości czy Watchmen. Strażnicy. W planach ma również „naprawienie” kontrowersyjnego i źle przyjętego Sucker Punch. Ale jeśli myśleliście, że czterogodzinna wersja reżyserska widowiska skupionego na grupie superbohaterów jest długa, to zaskoczy Was informacja o tym, ile czasu trzeba będzie poświęcić na seans specjalnego wydania Rebel Moon.

W wywiadzie dla magazynu Forbes Zack Synder wyjaśnił, że każda z dwóch części wersji reżyserskiej będzie trwała trzy godziny, więc łącznie widzowie dostaną sześciogodzinny seans. Nie poznaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery widowisk na Netfliksie, ale – sądząc po wypowiedzi reżysera – pojawią się one równocześnie. Niektóre źródła donoszą, że rozszerzone filmy zadebiutują na platformie latem.

Napisałem pojedynczą historię i podzieliłem ją na pół. […] Tak, wersja reżyserska każdej części trwa trzy godziny, czyli jeśli oglądasz je jedna po drugiej, otrzymasz sześciogodzinną przygodę. Myślę, że będzie to dobra zabawna i zdecydowanie warta [czasu – dop. red.].

Jak zapowiada twórca, wersja reżyserska jego dzieł ma być „bardzo dorosła”. Rozszerzone wydania otrzymały kategorię R, a fani zobaczą w nich odważne, przeznaczone dla pełnoletnich widzów, fragmenty.

Nie da się przecenić wciągającego doświadczenia, jakim jest oglądanie dwóch filmów. W wersji reżyserskiej będzie to jeszcze bardziej intensywne ze względu na dodatkowe sceny, które umożliwiają zobaczenie wielu zakątków świata Rebel Moon.

Twórcy Rebel Moon obiecują, że widzowie obejrzą nie tylko wycięte fragmenty, ale i materiały nagrane specjalnie z myślą o wydaniu „dla dorosłych”. Rozwinięcia doczeka się również kontrowersyjna scena erotyczna, której przyjęcia przez widzów obawia się biorący w niej udział aktor. Warto dodać, że Zack Snyder zapewniał, iż Netflix dał mu pełną swobodę w realizacji jego wizji kosmicznej opery.

Rebel Moon – część 2: Zadająca rany obejrzycie na Netflixie od 19 kwietnia 2024 roku.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej