filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 kwietnia 2024, 12:20

autor: Pamela Jakiel

Zack Snyder pragnie „naprawić” jeden ze swoich najbardziej kontrowersyjnych filmów. „Mam już nakręcony materiał"

Zack Snyder jest wielkim miłośnikiem wersji reżyserskich. Rozszerzonego wydania wkrótce może doczekać się nie tylko Rebel Moon, ale także produkcja, którą filmowiec nakręcił ponad 10 lat temu.

Źródło fot. Sucker Punch, Zack Snyder, Warner Bros., 2011
i

Są filmowcy, którzy, jak Denis Villeneuve, nie znoszą wydań reżyserskich, i tacy jak Zack Snyder, którzy się w nich lubują. Twórca Rebel Moon opublikował już wersje rozszerzone takich swoich widowisk jak Liga sprawiedliwości czy Watchmen. Strażnicy i szykuje również bardziej krwawy, skierowany dla dorosłych widzów, wariant opery kosmicznej nakręconej dla Netfliksa. Wiele wskazuje jednak na to, że „Snyder’s Cut” może doczekać się jeszcze jeden film Amerykanina.

Podczas ostatniego wywiadu udzielonego magazynowi Empire, w którym reżyser promował drugą część Rebel Moon, Zack Snyder wyjawił, że nadal myśli o wydaniu zmienionej, „właściwej” wersji swojego filmu z 2011 roku, Sucker Punch. Opowiedział, że zamiar „naprawienia” dzieła ma już od kilku lat, ale dotychczas nie udało mu się nakłonić posiadaczy praw do widowiska, by wyrazili na to zgodę.

Warto dodać, że opowiadający o zamkniętej przez ojczyma w szpitalu psychiatrycznym bohaterce film doczekał się już wersji rozszerzonej, która zawiera o 18 minut materiału więcej i ma kategorię wiekową R. Najwyraźniej i z niej Zack Snyder nie jest zadowolony.

Jedynym filmem, w którym chciałbym coś zmienić, jest Sucker Punch, ponieważ nigdy nie został właściwie ukończony. Nawet reżyserska wersja widowiska nie jest właściwą wersją. To po prostu rozszerzone wydanie. Gdybym miał możliwość, naprawiłbym ten film. Materiał mam już nakręcony – muszą tylko pozwolić mi to poskładać. Prosiliśmy wiele razy, musimy zapytać jeszcze raz.

Kontrowersyjny i dzielący odbiorców Sucker Punch nie zdobył przychylności ani krytyków, ani widzów. W serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie oceniło go tylko 22% recenzentów i 47% publiczności. Widowisko Snydera zawiodło również jeśli chodzi o wynik kasowy. Przy budżecie wynoszącym 82 miliony dolarów, produkcja zarobiła jedynie 89 milionów dolarów.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej