filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2023, 15:37

Gwiazdor Rebel Moon prawie zagrał Anakina Skywalkera w Gwiezdnych wojnach. Wszystko przekreśliło „niezręczne” spotkanie z George’em Lucasem

Gwiazda najnowszego filmu Zacka Snydera Charlie Hunnam mógł wystąpić w Gwiezdnych wojnach. Aktor zdradził, że osobiście spotkał się z George’em Lucasem, ale rozmowa nie przebiegła po myśli młodego aktora.

Źródło fot. Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia; reż. Zack Snyder; Netflix; 2023
i

Zack Snyder sam przyznał, że Rebel Moon jest w pewien sposób wzorowany na Gwiezdnych wojnach. Okazuje się, że w obsadzie kosmicznej opery Netfliksa mógł znajdować się weteran marki. Charlie Hunnam zdradził, iż w 1999 roku starał się o rolę Anakina Skywalkera. George Lucas miał osobiście spotkać się wyłącznie z kilkoma aktorami i gwiazdor Synów Anarchii był na liście. Niestety, rozmowa twarzą w twarz skończyła się niepomyślnie dla artysty i tym samym to Hayden Christensen dostał rolę (vide Entertainment Weekly).

W niedawnym wywiadzie Charlie Hunnam przyznał, że zapomniał o tym wydarzeniu. Przypomniało mu się jednak niezadowolenie z rozmowy z Lucasem i przekonanie, że z pewnością nie udało mu się przekonać twórcy jednego z największych filmowych uniwersów:

Zapomniałem o tym, ale twoje słowa mi przypomniały. Dotarłem aż do osobistego spotkania z George’em Lucasem, a wydaje mi się, że nie robił tego często. W tamtym czasie może widział się z dwoma lub trzema aktorami, których brali pod uwagę.

Nie pamiętam z tego wydarzenia zbyt wiele poza tym, że byłem nerwowy, czułem się niezręcznie i wyszedłem ze spotkania, myśląc: „No. To z pewnością nie dostanę tej roli”. I miałem rację.

Na koniec aktor stwierdził, że czasem chodzi po prostu o chemię, atmosferę i emocje, jakie się przekazuje. Zdenerwowanie z pewnością nie pomogło, a jedynie przyczyniło się do zaprzepaszczenia szansy Charliego Hunnama na występ w Gwiezdnych wojnach. Teraz aktor będzie miał swój debiut w innym kosmicznym uniwersum, czyli Rebel Moon Zacka Snydera, gdzie wciela się w najemnika Kaia.

Produkcja została podzielona na dwa widowiska. Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia będzie miało swoją premierę już jutro, tj. 22 grudnia, na Netfliksie. Nakręcono nawet wyjątkową wersję reżyserską filmu, która ma zawierać coś więcej niż tylko dodanie wyciętych scen.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej