Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2020, 22:27

XSX Smart Delivery – lista obsługiwanych tytułów i nowe szczegóły

Microsoft podzielił się dzisiaj nowymi informacjami na temat Smart Delivery. Z postu opublikowanego na stronie Xbox Wire dowiedzieliśmy się, jak będzie odbywał się proces przenoszenia tytułów między konsolami obu generacji. Poznaliśmy także pierwszą listę produkcji dostępnych w ramach usługi.

XSX Smart Delivery – lista obsługiwanych tytułów i nowe szczegóły - ilustracja #1
Smart Delivery pozwoli na przenoszenie tytułów między konsolami obu generacji.

Microsoft zdradził dziś nowe informacje na temat usługi Smart Delivery, pozwalającej uruchamiać posiadane na Xboksa One w lepszej jakości na Xbox Series X. W poście opublikowanym na stronie Xbox Wire amerykański gigant przedstawił potencjalne scenariusze transferu produkcji. Zaprezentowana została również pierwsza lista tytułów wspierających tę usługę.

Łącznie zaprezentowano trzy różne warianty przenoszenia tytułów między konsolami obu generacji:

  1. Pierwszy z nich zakłada, że posiadamy w bibliotece jakąś grę obsługującą Smart Delivery. Gdy ukaże się Xbox Series X, tytuł będzie automatycznie przygotowany do pobrania. Tak to ma wyglądać na przykład w przypadku Gears 5.
  2. Premiera Halo Infinite będzie miała miejsce jednocześnie na Xboksie One i Xboksie Series X. W takim przypadku po zakupie jednej kopii tytułu, będziemy mogli grać w nią na obu konsolach.
  3. Ostatni wariant przewiduje, że jeśli zakupimy jakiś tytuł na Xboksa One, który nie będzie jeszcze dostępny w chwili premiery Xboksa Series X, a będzie on korzystał ze Smart Delivery, to po premierze wersji na konsolę następnej generacji, będziemy mogli go bezpłatnie pobrać także na nowym sprzęcie i uruchomić w trybie kompatybilności wstecznej wraz z działającymi zapisami rozgrywki. Tak ma działać między innymi Cyberpunk 2077, którego debiut rynkowy przewidziano na 17 września. Kiedy jednak gra wyjdzie ponownie w wersji zoptymalizowanej dla konsoli nowej generacji, produkcja otrzyma automatyczną aktualizację do najlepszej wersji.

Istotnym faktem jest, że usługa Smart Delivery będzie obsługiwać także gry zawarte w abonamencie Xbox Game Pass. Najprawdopodobniej jednak nie obejmie ona wszystkich tytułów, ponieważ twórcy muszą wyrazić zgodę na taki zabieg.

XSX Smart Delivery – lista obsługiwanych tytułów i nowe szczegóły - ilustracja #2
Cyberpunk 2077 jest jednym z tytułów obsługujących Smart Delivery.

W tej chwili lista tytułów obsługujących Smart Delivery prezentuje się następująco:

Xbox Series X trafi na rynek pod koniec tego roku. Wtedy też przekonamy się, jak usługa Smart Delivery sprawdzi się w praktyce.

  1. Xbox – oficjalna strona