Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 12:30

autor: qjin

Xbox 720 – plotki o pełnej integracji z usługami telewizyjnymi

Anonimowe źródła, do których dotarł portal The Verge, sugerują, że najnowszy Xbox będzie całkowicie zintegrowany z usługami świadczonymi przez dostawców telewizji (np. sieci kablowe) na wzór Google TV. Ponadto Kinect nowej generacji ma wykrywać nawet ruchy gałek ocznych.

Nowy Xbox – jak wynika z plotek - będzie prawdziwym multimedialnym „kombajnem” - Xbox 720 – plotki o pełnej integracji z TV - wiadomość - 2013-04-11
Nowy Xbox – jak wynika z plotek - będzie prawdziwym multimedialnym „kombajnem”

Jak twierdzą źródła serwisu The Verge, niezapowiedziana jeszcze konsola firmy Microsoft będzie w pełni współpracować z telewizorami oraz dekoderami sieci kablowych czy satelitarnymi i działać w podobny sposób jak Google TV. Sygnał np. z kablówki ma być przesyłany za pomocą kabla HDMI bezpośrednio do konsoli, a dopiero stąd na ekran telewizora. W związku z tym Interfejs oraz funkcje nowego Xboksa będą dostępne w każdym momencie – także w trakcie oglądania programu telewizyjnego. Można przypuszczać, że nawet jeśli nowy Xbox nie będzie wymagał przez cały czas połączenia internetowego, to bez niego nie wykorzystamy istotnych funkcji urządzenia. Na razie i tak nic na to nie wskazuje, gdyż według dotychczasowych doniesień Internet nie tylko będzie potrzebny do multimedialnych opcji nowej konsoli, ale również do uruchamiania gier, co raczej zostało chłodno przyjęte przez wielu potencjalnych nabywców.

Zespół odpowiedzialny za opracowanie nowej konsoli Microsoftu podobno kładzie duży nacisk na funkcjonalność – będzie ona odgrywać kluczową rolę, większą niż w przypadku sprzętu poprzedniej generacji. Koncern chce zaoferować więcej niż konkurencyjne Google TV. Ma to osiągnąć dzięki odpowiedniej współpracy z wieloma różnorodnymi dostawcami treści, w tym ze stacjami telewizyjnymi i kablowymi. Na starcie Microsoft planuje jedynie podstawowy zestaw opcji, ale oferta ta będzie stopniowo rozszerzana.

Xbox 720 – plotki o pełnej integracji z TV - ilustracja #2

Co równie ważne, Kinect 2.0, który najprawdopodobniej będzie zintegrowany z konsolą, ma być jednym z najjaśniejszych atutów nadchodzącej platformy sprzętowej Microsoftu. Zastosowanie znajdzie nowy rodzaj kamery, która będzie wykrywać wiele osób jednocześnie, a nawet wyśledzi ruchy gałek ocznych. Interesujące jest to, że w momencie, gdy czujnik zaobserwuje odwrócenie przez użytkownika wzroku od obrazu, wyświetlana zawartość zostanie zatrzymana.

Microsoft w związku z wypłynięciem tych informacji wypowiedział się dla serwisu Gamespot następująco: „Nie zamierzamy komentować ani plotek, ani spekulacji. Myślimy zawsze o tym, jaki będzie kolejny krok dla naszej platformy sprzętowej i nie mamy w tym momencie czym się podzielić”.

Ponadto z ostatnich pogłosek wynika, że firma Microsoft ma zamiar wprowadzić do sprzedaży także tańszy model swojej konsoli – „Xbox TV” z mniejszą liczbą funkcji, ale, jak podpowiada nazwa, skupionych głównie na aplikacjach multimedialnych, z zablokowaną opcją włączania gier wideo. Prawdopodobnie mowa w tym przypadku o tzw. projekcie „Yumo”. Pozwala to wysnuć wniosek, że koncern planuje zwiększyć zasięg swoich działań i zachęcić do nabycia nowego urządzenia także osoby, które dotychczas nie były odbiorcami konsol i unikają wirtualnej rozrywki jak ognia.

Xbox 720 – plotki o pełnej integracji z TV - ilustracja #3

Konsola Xbox 720 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana 21 maja bieżącego roku na specjalnie przygotowanej z tej okazji imprezie. Data oficjalnej zapowiedzi nie została potwierdzona przez Microsoft, ale można przypuszczać, że ogłoszenie nowego Xboksa to już tylko kwestia czasu.

Nowy Xbox ma wykorzystywać – podobnie jak konkurencyjne Sony PlayStation 4 – procesor firmy AMD o architekturze X86. Według nieoficjalnych doniesień, konsola nie będzie oferować wstecznej kompatybilności, a co za tym idzie – nie uruchomi się na niej gier z Xboksa 360. W przeciwieństwie do konkurencji, Xbox 720 ma wymagać stałego połączenia z Internetem. Premiera konsoli przewidywana jest na koniec 2013 roku. Na oficjalne potwierdzenie Microsoftu poczekamy przynajmniej kilka tygodni, ale nastąpić ma to jeszcze przed targami E3.