Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 12:25

autor: eLCeBe

Nowy Xbox i stałe połączenie z Internetem – kolejne plotki

Pojawiły się nowe plotki dotyczące następcy Xboksa 360 - odpowiedzi koncernu Microsoft na PlayStation 4 od firmy Sony. Według nich stałe połączenie z Internetem będzie niezbędne do korzystania z konsoli.

Nowy Xbox będzie wymagał stałego połączenia z Internetem? - Nowy Xbox i stałe połączenie z Internetem – kolejne plotki - wiadomość - 2013-04-05
Nowy Xbox będzie wymagał stałego połączenia z Internetem?

Wciąż nie pojawiły się oficjalne informacje od Microsoftu na temat konsoli nowej generacji, nad którą firma pracuje. W Internecie ukazują się jednakże kolejne plotki dotyczące następcy Xboksa 360. Dwa anonimowe źródła przekazały serwisowi Kotaku, że Durango (nazwa kodowa konsoli) będzie potrzebował stałego połączenia z Internetem.

Plotki te pokrywają się z wcześniejszymi, o których pisaliśmy w lutym i w marcu. Wygląda więc na to, że może mieć to sporo wspólnego z rzeczywistymi planami Microsoftu. Jeśli wierzyć słowom przekazanym od niezależnych źródeł serwisowi Kotaku, bez dostępu do Internetu nie uruchomimy żadnej gry ani aplikacji, a gdy podczas zabawy stracimy połączenie z siecią na trzy minuty, to gra zostanie zawieszona i uruchomi się program do naprawiania usterek.

Należy wciąż traktować powyższą informację jako plotkę, ponieważ żadna osoba z Microsoftu nie potwierdziła tego oficjalnie. Ma to być sposób giganta z Redmond na walkę z piractwem i rynkiem wtórnym. Jeśli okaże się prawdą, co może to oznaczać dla graczy? Chyba nic dobrego. Pamiętamy niesmak, jaki pozostał po niedawnej premierze gry SimCity, która także wymagała stałego połączenia z Internetem i jej serwery nie poradziły sobie z wielką liczbą użytkowników, w wyniku czego przez pierwszych kilka dni zabawa w burmistrza wirtualnego miasta okazała się praktycznie niemożliwa. Problemy techniczne napotkał także hack’n’slash Diablo III, również korzystający z podobnego systemu.

Co będzie, jeśli kupimy konsolę, a nie będziemy mogli z niej korzystać, bo na przykład nasz dostawca Internetu będzie miał awarię? Co w sytuacji, gdy korzystamy z mobilnego dostępu do Internetu daleko od centrum miasta i połączenie często będzie zrywane? Wiemy już, że konkurent nowego Xboksa, konsola PlayStation 4 od Sony, nie będzie wymagała stałego podłączenia do Internetu. Czy to zdecyduje o większej popularności sprzętu japońskiego koncernu? Poczekajmy na oficjalne informacje od Microsoftu dotyczących tych plotek.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.