Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 kwietnia 2010, 20:07

Xbox 360 najbardziej wadliwą konsolą według No Fuss Reviews

Taki tytuł wiadomości wręcz prosi się o pełne emocji komentarze. Tymczasem właśnie taki wniosek nasuwa się po przestudiowaniu wyników niezależnych badań przeprowadzonych na liczbie 500 tysięcy posiadaczy różnego rodzaju konsol.

Taki tytuł wiadomości wręcz prosi się o pełne emocji komentarze. Tymczasem właśnie taki wniosek nasuwa się po przestudiowaniu wyników niezależnych badań przeprowadzonych na liczbie 500 tysięcy posiadaczy różnego rodzaju konsol.

Serwis No Fuss Reviews we współpracy ze swoimi satelickimi serwisami przeprowadził badanie mające na celu sprawdzenie niezawodności trzech najpopularniejszych sprzętów do grania, które podłącza się do telewizora. Odwiedzający serwis gracze posiadający Xboksa 360, PlayStation 3 lub Wii byli proszeni o odpowiedź na kilka prostych pytań. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości – niechlubne pierwsze miejsce w kategorii „najbardziej awaryjna konsola” zajął produkt Microsoftu.

Xbox 360 najbardziej wadliwą konsolą według No Fuss Reviews - ilustracja #1
Procent konsol wymagających naprawy lub wymiany

Podsumowanie 500 tysięcy wpisów w bazie pokazało, że 42% zbadanych użytkowników Xboksa 360 miało na tyle poważny problem ze swoją konsolą, że musiało ją oddać do naprawy lub zażądać wymiany. Drugie miejsce zajęła konsola Sony z wynikiem 8%, a najmniej awaryjnym sprzętem jest produkt Nintendo – tutaj mniej niż 1% użytkowników miało problem ze swoją konsolą.

Dodatkowe pytania drążyły temat awaryjności i dotyczyły liczby potrzebnych napraw. Nintendo Wii, gdy już „udało się” jej zepsuć, to po jednej wizycie w serwisie radziła sobie dalej bez problemów. Więcej niż 1 raz swoich właścicieli musiało opuścić 12% PS3 i ponad połowa spośród owych 42% posiadaczy wadliwych Xboksów. Dokładne wyniki znajdują się na stronie ankiety.

Badanie trwało 280 dni (zaczęło się 7 lipca 2009 roku) i jego autorzy dołożyli wszelkich starań, by żaden wpis w bazie nie powtórzył się. I choć statystyka bywa dziedziną, w której łatwo dostosować wyniki do własnego widzimisię, to imponująca próba 500 tysięcy graczy musi dać do myślenia nad uzyskanymi wynikami. Czy polscy konsolowcy mogą potwierdzić te rezultaty?