Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2016, 18:07

Wystartowała beta gry Hitman – zapis pierwszych 15 minut rozgrywki

Zgodnie z zapowiedziami, właściciele PlayStation 4, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe na grę Hitman, mogą pobrać wersję beta najnowszych przygód Agenta 47. W sieci pojawiły się też pierwsze zapisy rozgrywki oraz opinie fanów, którzy mieli już okazję sprawdzić nowe dzieło Io-Interactive.

Bez żadnych zbędnych niespodzianek i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wystartowała właśnie beta gry Hitman. Na razie klient produkcji został udostępniony jedynie posiadaczom PlayStation 4, ale za tydzień trafi on również na PC. Jak można było przypuszczać, w zaledwie kilka godzin od rozpoczęcia się testów w sieci pojawiły się pierwsze materiały wideo oraz opinie graczy. W tej chwili możemy np. zobaczyć początkowe 15 minut zabawy, zawierające misję treningową oraz filmowe przerywniki fabularne.

Niektórzy fani serii zauważają, że beta posiada jeszcze wiele niedoróbek. Wśród nich wymieniają między innymi niedopracowany interfejs, sterowanie, oprawę graficzną, a także niezadowalające AI postaci niezależnych (szczególnie istotne w przypadku gier typu Hitman). Chwalona jest za to jedna z najważniejszych cech cyklu, a więc otwarty świat, pozwalający swobodnie wybierać różnorodne metody eliminacji wyznaczonych celów. Trudno stwierdzić w jakim stopniu opisywane błędy i niedopatrzenia zostaną wyeliminowane do czasu premiery wyznaczonej na 11 marca.

Przypomnijmy, że dostęp do beta-testów otrzymały osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na jedną z trzech wersji gry (zestawy Full Experience lub Intro Pack i edycja kolekcjonerska).

Hitman to najnowsza odsłona serii skradankowych produkcji akcji, których głównym bohaterem jest Agent 47, podróżujący po całym świecie zawodowy i niezwykle skuteczny zabójca. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Io-Interactive. Gra zostanie wydana w formie epizodycznej. 11 marca w sklepach zadebiutuje startowa edycja Hitmana, która ma być rozszerzana na przestrzeni wielu miesięcy o kolejne mapy oraz opcje. Wiadomość o implementacji tego typu modelu biznesowego wzbudziła niemałe zaskoczenie oraz wywołała falę krytyki ze strony fanów marki.

  1. Hitman - kompendium wiedzy
  2. Widzieliśmy Hitmana na gamescomie – Agent 47 ponownie w zabójczej formie
  3. Oficjalna strona gry Hitman
  4. Beta gry Hitman w PlayStation Store