Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2020, 19:35

Wystartował event w Genshin Impact, nagrody są rozczarowujące

Pierwsze wydarzenie w Genshin Impact nie spodobało się graczom. Krytykowany jest praktycznie każdy jego aspekt - konstrukcja, wymagania i nagrody.

W SKRÓCIE:
  1. W Genshin Impact pojawiło się kooperacyjne wydarzenie.
  2. Społeczność nie jest z niego zadowolona, krytykując każdy aspekt.

Kooperacyjne wydarzenie w Genshin Impact spotkało się ze sporą krytyką ze strony graczy. Jeśli prześledzimy dyskusję na Reddicie, to zobaczymy, że społeczności nie podoba się praktycznie nic z tego, co przygotowało studio MiHoYo.

Genshin Impact cieszy się ogromną popularnością zarówno na smartfonach, jak i konsolach oraz PC-tach. W listopadzie pojawi się większa aktualizacja, która doda do gry sporo nowej zawartości. Do tego czasu deweloperzy chcą zająć graczy czasowymi wydarzeniami. Pierwsze z nich - The Elemental Crucible (Tygiel żywiołów) - dostępne jest po osiągnięciu 20 rangi przygody i ukończeniu wszystkich zadań z rozdziału „Prologue: Act II - For a Tomorrow Without Tears” oraz misji „One Giant Step for Alchemy?” dostępnej u postaci Timaeus.

Reakcja społeczności Genshin Impact nie jest jednak pozytywna. Pojawiły się narzekania na zbyt wysoki koszt żywicy, by zdobyć wszystkie nagrody (te ludzie też krytykują), oraz brak pomysłu na porządne przygotowanie linii fabularnej. Całość według części osób zajmuje parę minut i polega na zebraniu śmieci w grze. Zamieszanie pojawiło się także przy dacie startu wydarzenia. Studio MiHoYo jej nie doprecyzowało i niektórzy byli zdziwieni, że jeszcze nie widzą żadnych nowości.

Pojawiły się też głosy, które mówią wprost - jeśli to wydarzenie ma być wskaźnikiem tego, w jakim kierunku pójdzie rozwój Genshin Impact, to grę czeka marna przyszłość.

Genshin Impact ukazało się 28 września na PC, PlayStation 4 i urządzeniach mobilnych jako gra free-to-play. Docelowo tytuł ma trafić także na Switcha.

  1. Oficjalna strona gry Genshin Impact
  2. Genshin Impact - poradnik do gry