Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2020, 21:08

autor: Aleksandra "Dameredet" Dziwińska

Genshin Impact - wyczekiwany RPG w stylu anime dostępny za darmo

Dziś odbyła się premiera Genshin Impact. Jest to darmowy tytuł wart wypróbowania, szczególnie jeżeli jesteście fanami serii gier The Legend of Zelda. Nowa produkcja studia miHoJo wygląda na naprawdę dobrego RPG-a.

Genshin Impact - wyczekiwany RPG w stylu anime dostępny za darmo - ilustracja #1
Czy PlayStation (i pozostałe platformy) faktycznie znalazło swoją Zeldę, czy o Genshin Impact szybko zapomnimy?

Genshin Impact, czyli wielokrotnie porównywany do serii gier The Legend of Zelda RPG akcji, trafił właśnie na PlayStation 4, urządzenia mobilne i PC. W dodatku jest dostępny za darmo.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na Genshin Impact? Podobnie jak hit Nintendo, oferuje rozbudowaną eksplorację. Jak głosi oficjalny opis gry, zachęci nas ona do zwiedzenia ogromnego otwartego świata, w którym „wespniemy się na każdą górę, przepłyniemy każdą rzekę i poszybujemy”. Tytuł ma także zachwycać piękną scenerią i urzekającą ścieżką dźwiękową. Gra proponuje również nietypowy system walki oparty na mocy 7 żywiołów.

Kolorowa, utrzymana w stylistyce typowo azjatyckiej produkcja oferuje model free-to-play. Za darmo otrzymujemy dostęp do zabawy samodzielnej lub w kooperacji z innymi graczami. Na czym więc zarabiają twórcy? Zaimplementowane w grze mikrotransakcje pozwolą na zakupienie waluty Genesis Crystals, dzięki której zdobędziemy rzadkie bronie i postacie. Gracze jednak od dawna niepokoją się, że gra, która tak ciekawie wygląda, może zostać zrujnowana przez agresywne systemy monetyzacji.

Gra jest dostępna na konsoli PlayStation 4, na urządzeniach mobilnych korzystających z systemów Android i iOS, a także na PC. Użytkownicy Xboksa One i Switcha poczekają na Genshin Impact do 2021 roku.