Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 10:13

autor: Adrian Werner

The Binding of Isaac Repentance - finalne rozszerzenie do gry nadciąga

Studio Nicalis udostępniło na Steamie kartę dodatku The Binding of Isaac: Repentance. Dzięki temu dowiedzieliśmy się więcej na temat tego DLC i poznaliśmy możliwą datę premiery.

The Binding of Isaac Repentance - finalne rozszerzenie do gry nadciąga - ilustracja #1
Repentance ma być pożegnaniem twórców z The Binding of Isaac: Rebirth.

Już od kilku lat wiemy, że w produkcji znajduje się The Binding of Isaac: Repentance, czyli ostatni dodatek do gry The Binding of Isaac: Rebirth. Do tej pory twórcy byli oszczędni w ujawnianiu konkretów odnośnie zawartości tego projektu. Teraz wreszcie uległo to zmianie, dzięki pojawieniu się w serwisie Steam karty tego rozszerzenia.

Ma to być potężne rozszerzenie, rozmiarami bardziej przypominające kontynuację niż typowe DLC. Możemy spodziewać się skoku tak dużego, jak między oryginalnym The Binding of Isaac a Rebirth. Otrzymamy pełną alternatywną ścieżkę fabularną z nowymi rozdziałami, unikalnym ostatnim bossem oraz świeżym zakończeniem.

The Binding of Isaac: Repentance wzbogaci grę o ponad 30 przedmiotów, więcej niż setkę nieznanych wcześniej wrogów i dwudziestu pięciu bossów. Dostępne będą dwie dodatkowe grywalne postacie i pięć świeżych wyzwań. Do tego dojdzie co najmniej 100 osiągnięć i ponad pięć tysięcy nowych projektów pomieszczeń.

Na Steamie jako datę premiery podano 31 grudnia 2020 roku, ale nie wiemy, czy jest to prawdziwy termin, czy tylko tymczasowy. Twórcy zdradzili za to, że prace nad dodatkiem ukończono w 90%, więc nie powinniśmy czekać długo. Na razie potwierdzono jedynie wersję pecetową, ale wkrótce autorzy mają również ujawnić plany dotyczące konsol.

Przypomnijmy, że The Binding of Isaac: Rebirth zadebiutowało w 2014 roku na PC, PlayStation Vita i PlayStation 4. W kolejnych latach gra została przeniesiona na Xboksa One, Nintendo 3D, Wii U i Switch oraz system iOS. Spodziewamy się, że Repentance poza PC trafi przynajmniej na PS4, XONE oraz Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona The Binding of Isaac
  2. The Binding of Isaac: Repentance w serwisie Steam