Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2012, 10:32

Wyniki finansowe Ubisoftu - sukces Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier i Just Dance 4

Firma Ubisoft jest kolejnym wydawcą, który opublikował własny raport finansowy. Podkreślono w nim dobre wyniki Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier i Just Dance 4. Zapowiedziano też, że najbliższe miesiące będą rekordowe, dzięki takim tytułom jak Assassin’s Creed czy Far Cry 3.

Wzrost przychodów Ubisoftu był zasługą m.in. sukcesu Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier. - Wyniki finansowe Ubisoftu - sukces Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier i Just Dance 4 - wiadomość - 2012-11-07
Wzrost przychodów Ubisoftu był zasługą m.in. sukcesu Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy okazję zapoznać się z raportami finansowymi większości dużych wydawców. Teraz dołączył do nich Ubisoft. W okresie od 1 kwietnia do 30 września tego roku firma uzyskała 279 milionów euro przychodu ( wzrost o 12,1% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym) i zanotowała straty w wysokości 58 mln euro. Druga z tych liczb jest jednak trochę myląca. Straty były bowiem wywołane dużymi inwestycjami w rozwój struktury sieciowej i zajmujących się nią zespołów, jak również rozpoczęciem zakrojonych na szeroką skalę kampanii marketingowych dla Assassin’s Creed III i Far Cry 3.

  1. Ubisoft – oficjalna strona wydawcy
  2. Raport finansowy firmy Ubisoft

Pozytywne wyniki są zasługą m.in. wysokiej sprzedaży Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier. Niestety, nie podano konkretnych danych i zamiast tego ograniczono się do stwierdzenia, że był to największy przebój rynku amerykańskiego w maju i czerwcu, zarówno pod względem przychodów, jak i liczby sprzedanych egzemplarzy. Dobrze poradziło sobie również Just Dance 4, choć jednocześnie gra sprzedała się sporo gorzej niż trzecia cześć cyklu. Analitycy Ubisoftu przewidują jednak, że ta różnica zostanie zniwelowana po premierze wersji na Wii U. Warto dodać, że duże inwestycje w strukturę sieciową nie dziwią, gdyż ten segment Ubisoftu wygenerował 28 mln euro, czyli o 59% więcej niż w analogicznych sześciu miesiącach w roku ubiegłym. Ponadto pecetowa usługa UPlay ma już 37 mln zarejestrowanych użytkowników.

Assassin’s Creed III zaliczyło wyjątkowo udany start. - Wyniki finansowe Ubisoftu - sukces Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier i Just Dance 4 - wiadomość - 2012-11-07
Assassin’s Creed III zaliczyło wyjątkowo udany start.

Wydawca z optymizmem patrzy w przyszłość. Okres od 1 października 2012 roku do 31 marca 2013 ma być dla firmy rekordowy dzięki sukcesom gier na Wii U, Far Cry 3 oraz Assassin’s Creed III. Ubisoft pochwalił się, że w pierwszym tygodniu obecności na rynku sprzedano 3,5 mln egzemplarzy ostatniej z tych produkcji. Jest to wynik o 100% lepszy niż ten uzyskany w ciągu siedmiu pierwszych dni przez Assassin’s Creed: Revelations.

Firma spodziewa się też utrzymania tempa wzrostu przychodów z gier sieciowych, zwłaszcza tych opartych na modelu darmowym z mikropłatnościami. Tom Clancy's Ghost Recon Online cały czas zyskuje na popularności, a wydawca ma w planach również takie projekty jak Might & Magic: Heroes Online, Silent Hunter Online, Anno Online, Might & Magic: Duel of Champions oraz przeznaczone na urządzenia mobilne Assassin's Creed: Utopia.