Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2011, 07:50

autor: Sarge

Wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Poznaliśmy wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Firma Bethesda Softworks ujawniła je na swoim oficjalnym blogu.

Firma Bethesda Softworks ujawniła na oficjalnym blogu wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Tytuł ukaże się także na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #1

Należy zaznaczyć, że w minimalnej specyfikacji brakuje bardziej dokładnych informacji na temat karty graficznej, a w rekomendowanej odnośnie procesora. W tym drugim przypadku podano jedynie, że chodzi o jednostkę z czterema rdzeniami. Mimo to całość daje jak najbardziej realne pojęcie na temat wymagań sprzętowych produkcji studia Bethesda.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Dual Core 2.0 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB RAM
 3. Karta graficzna: 512 MB, kompatybilna z DirectX 9.0c
 4. Dysk twardy: 6 GB
 5. System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Quad Core
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB RAM
 3. Karta graficzna: 1 GB, kompatybilna z DirectX 9.0c (GeForce GTX 260 / Radeon 4890 lub lepsza)
 4. Dysk twardy: 6 GB
 5. System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7

Podana specyfikacja stoi na podobnym poziomie, jak w przypadku wielu innych pierwszoligowych produkcji ostatnich miesięcy. Minimalną konfigurację spełni nawet kilkuletni komputer, podczas gdy rekomendowana jest odpowiednikiem dużo bardziej wydajnego sprzętu. Nie ma się czemu dziwić – w The Elder Scrolls V: Skyrim będziemy mieli do czynienia z bardzo dużym światem do zwiedzania, a cały teren musi być na bieżąco przeliczany przez odpowiednio silne podzespoły.

Wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #2

Warto dodać, że przed rozpoczęciem zabawy będziemy musieli aktywować grę za pośrednictwem usługi Steam. Na szczęście sama rozgrywka możliwa będzie bez konieczności utrzymywania stałego połączenia z Internetem. Wersja pecetowa zaoferuje wsparcie dla narzędzi Steamworks. Dzięki temu tytuł zostanie wzbogacony o automatyczne aktualizacje, odblokowywanie osiągnięć, zapisywanie stanów gry w chmurze (Steam Cloud) oraz dostęp do funkcji społecznościowych Steama.

The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutuje na rynku 11 listopada bieżącego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Gra zostanie wydana w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC. W rolach głównych usłyszymy m.in. Piotra Fronczewskiego, Wiktora Zborowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego i Henryka Talara. Pojawi się też opcja wyboru oryginalnego języka.

 1. Zapowiedź – The Elder Scrolls V: Skyrim – E3 2011 – pierwsze spojrzenie
 2. Zapowiedź – The Elder Scrolls V: Skyrim
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.