Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2019, 02:41

autor: Ender

Zwiastun i wymagania sprzętowe New World, gry MMORPG od Amazonu

Amazon Game Studios podzieliło się oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi ambitnego MMORPG New World, którego akcja osadzona została w XVII-wiecznej Ameryce. Studio potwierdziło również datę premiery, pokazało nowy filmowy zwiastun oraz podzieliło się kolejnymi screenami z gry.

Amazon Game Studios opublikowało nowy filmowy zwiastun i screeny, a także podało wymagania sprzętowe nadchodzącego ambitnego MMORPG, które zatytułowane zostało New World. Twórcy potwierdzili również, że gra zadebiutuje w przyszłym roku. W przeciwieństwie do wielu innych MMO, starających się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, tytuł będzie wymagał od nas posiadania dość silnego sprzętu jak na standardy gatunku. Na szczęście już teraz zainteresowani produkcją gracze mogą na własne oczy przekonać się, czy będzie warto w nią zainwestować, głównie za sprawą opublikowanych właśnie nowych screenów, a także zapisu rozgrywki z początku roku.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 8 lub 10 (wersje 64 bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-2400 lub czterordzeniowy procesor AMD 3Ghz
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 670 2GB / AMD Radeon R9 280 lub lepsza
 5. DirectX: wersja 11
 6. HDD: 35 GB wolnego miejsca na dysku
 7. Gra wymaga stałego połączenia z siecią

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 8 lub 10 (wersje 64 bit)
 2. Procesor: Intel Core i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
 3. Pamięć: 16 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 970 lub AMD RX580
 5. DirectX: wersja 12
 6. HDD: 35 GB wolnego miejsca na dysku
 7. Gra wymaga stałego połączenia z siecią

Prace nad New World trwają od kilku lat. Akcja gry osadzona będzie w XVII-wiecznej Ameryce, ale realia historyczne zostaną wzbogacone licznymi elementami fantastycznymi. Gra projektowana jest jako sandbox. Autorzy obiecują pełną swobodę wyboru ścieżki kariery, a większość wydarzeń w wirtualnym świecie napędzana ma być przez działania samych graczy. Podczas zabawy będziemy mogli walczyć zarówno z potworami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i z innymi uczestnikami zabawy.

Przypomnijmy, że New World to niejedyna gra od Amazonu. W 2016 roku amerykański gigant zapowiedział w sumie trzy tytuły - Breakaway, Crucible oraz New World. Niestety pierwszy z tych projektów został porzucony po niecałych dwóch latach pracy, a o Crucible od dawna jest niezwykle cicho. Co więcej, w połowie tego roku firma dokonała masowych zwolnień w należących do niej zespołach deweloperskich, stwierdzając, że ma zamiar skupić się przede wszystkim na tworzeniu New World. Według przypuszczeń branżowych ekspertów, redukcje zatrudnienia i zawieszenie kolejnych projektów spowodowane były problemami w pracy z napędzającym je autorskim silnikiem Lumberyard. Co ciekawe, zaledwie miesiąc po ogłoszeniu zmian w polityce studia, Amazon poinformował, że rozpoczyna prace nad kolejnym MMORPG, tym razem osadzonym w uniwersum Władcy Pierścieni.

 1. Oficjalna strona New World