Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2019, 17:38

Amazon tworzy MMO w uniwersum Władcy Pierścieni

Amazon Game Studios ogłosiło, że będzie współtworzyć nową grę MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. Według zapowiedzi produkcja ma trafić na komputery osobiste oraz niesprecyzowane modele konsol.

Amazon pracuje nad MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. - Amazon tworzy MMO w uniwersum Władcy Pierścieni - wiadomość - 2019-07-10
Amazon pracuje nad MMO w uniwersum Władcy Pierścieni.

Amazon Game Studios ogłosiło dziś, że wraz z Leyou Technologies Holdings Limited i Middle-earth Enterprise będą współtworzyć grę MMO z akcją osadzoną w Śródziemiu. Według zapowiedzi produkcja bazować ma na powieściach J.R.R. Tolkiena, a nie na filmowej adaptacji Petera Jacksona. Na ten moment nieznana jest data premiery. Wiadomo, że tytuł dostępny będzie w modelu free-to-play i zmierza na komputery osobiste oraz niesprecyzowane modele konsol.

Sama zapowiedź gry miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to należące do Leyou Technologies Holdings Limited studio Athlon Games ogłosiło, że tworzy Lord of the Rings MMO. Według opublikowanych wówczas informacji ma to być „gra sieciowa osadzona w Śródziemiu na długo przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni, która skupia się na poznawaniu ziem, ludzi i stworzeń, jakich nigdy wcześniej nie widzieli fani uniwersum Tolkiena.

Wspomniane MMO nie jest jedynym projektem Amozona osadzonym w uniwersum Władcy Pierścieni. Gigant z Seattle pracuje również nad serialem bazującym na prozie Tolkiena. Na ten moment wiadomo, że akcja produkcji osadzona zostanie w Drugiej Erze, czyli okresie w historii Śródziemia, który trwał 3441 lat – od ostatecznego upadku Morgotha do pierwszej porażki Saurona. Opowieść składać się ma się z pięciu sezonów i ma kosztować rekordowy miliard dolarów. Nie wiadomo na razie, kiedy pojawi się pierwszy z nich. Najprawdopodobniej będzie to 2021 rok.

Warto mieć na uwadze, że nie jest to jedyna gra sieciowa osadzona w Śródziemiu. Od 2007 roku nieprzerwanie działa The Lord of the Rings Online. W tym przypadku produkcja nawiązuje bezpośrednio do tej, jaką znamy z Władcy Pierścieni.