Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2020, 14:40

autor: Pri

Wspomnienie AC: Valhalla w Division 2 było przypadkowe

W The Division 2 gracze mogli znaleźć plakat, który fani odczytali jako zapowiadający najnowszą odsłonę serii Assassin's Creed. Darby McDevitt, reżyser narracji w Ubisoft Montreal, twierdzi jednak, że nie ma on z produkcją nic wspólnego.

Assassin’s Creed: Valhalla zostało oficjalnie zapowiedziane 29 kwietnia, jednak już w zeszłym roku w grze Tom Clancy’s The Division 2 można było znaleźć nawiązanie do najnowszego tytułu z serii Assassin’s Creed, które wskazywało na tematykę związaną z wikingami.

Wspomnienie AC: Valhalla w Division 2 było przypadkowe - ilustracja #1
Kula w ręku żołnierza rzeczywiście może przypominać Fragment Edenu.

W marcu 2019 roku użytkownik AlifMorrisonudin opublikował post na fanowskiej wiki Assassin’s Creed, w którym znajduje się screenshot z gry The Division 2. Screen wzięty jest z filmu youtubera JorRaptor, który jako pierwszy zwrócił uwagę na to nawiązanie.

Widać na nim plakat, który znaleźć można podczas misji w JFK Center. Przedstawia on żołnierza z włócznią, trzymającego w drugiej ręce kulę. Fani spekulowali, że przedmiot może być Rajskim Jabłkiem, artefaktem bardzo istotnym dla cyklu stworzonego przez Ubisoft Montreal. Na górze plakatu znajduje się napis „Valhalla”, nawiązujący do krainy wiecznego szczęścia dla poległych w chwale wikingów oraz będący tytułem najnowszej odsłony serii.

My także pisaliśmy na ten temat w zeszłym roku. Wtedy rozważaliśmy, czy jest to easter egg twórców, czy może faktyczne nawiązanie do najnowszego tytułu. W końcu otrzymaliśmy odpowiedź.

Wspomnienie AC: Valhalla w Division 2 było przypadkowe - ilustracja #2
Na plakat można trafić wielokrotnie, ich kopie umieszczone są w różnych miejscach JFK Center.

Temat plakatu został podjęty w wywiadzie dla australijskiego serwisu Stevivor, w którym wypowiedział się Darby McDevitt, reżyser narracji ze studia Ubisoft Montreal. Jak twierdzi, jest to zwykły zbieg okoliczności.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że to całkowity przypadek. The Division było tworzone w Szwecji, więc twórcy chcieli zamieścić tam element swojej nordyckiej kultury. Nie miało to nic wspólnego z naszą pracą.

Mówi także, że wówczas gra prawdopodobnie nie miała nawet tytułu i zaznacza, że obraz z plakatu nie nawiązuje do Assassin’s Creed: Valhalla.

Kiedy zagracie w Valhallę, naszą grę, zrozumiecie, że nie ma ona nic wspólnego z plakatem z The Division 2.

  1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla
  2. Assassin’s Creed Valhalla – zatrzęsienie informacji o grze