Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2020, 08:34

Powstaje Warhammer RTS od autorów Elite Dangerous

Studio Frontier Developments ujawniło, że pracuje nad strategią czasu rzeczywistego opartą na licencji Warhammer Age of Sigmar, czyli popularnej stołowej gry bitewnej.

Powstaje Warhammer RTS od autorów Elite Dangerous - ilustracja #1
RTS będzie bazował na stołowej grze bitewnej Warhammer Age of Sigmar, która zastąpiła Warhammer Fantasy Battle.
Plany Frontier Developments na najbliższe lata:
  1. Planet Coaster na XONE i PS4: do 31 maja 2021 r.
  2. Duży płatny dodatek do Elite: Dangerous: do 31 maja 2021 r.
  3. Nieujawniona jeszcze gra z dużej marki: do 31 maja 2022 r.
  4. Strategia na licencji Formuły 1: do 31 maja 2022 r.
  5. Kontynuacja powyższej gry na licencji Formuły 1: do 31 maja 2023 r.
  6. RTS Warhammer Age of Sigmar: do 31 maja 2023 r.

Dowiedzieliśmy się, nad czym pracuje obecnie studio Frontier Developments, znane z takich gier, jak Elite: Dangerous, Planet Coaster, Jurassic World Evolution czy Planet Zoo. Okazuje się, że zespół tworzy RTS-a na licencji Warhammer Age of Sigmar, czyli najnowszego wcielenia serii stołowych bitewniaków firmy Games Workshop.

O istnieniu produkcji dowiedzieliśmy się z notki prasowej ogłaszającej podpisanie umowy licencyjnej. O grze wiemy na razie niewiele. Wiadomo, że zmierza na pecety, konsole oraz platformy streamingowe, a premiera zaplanowana została na rok rozliczeniowy 2023, co oznacza, że projekt ma zadebiutować przed 31 maja 2023 r.

Fakt, że na projekt poczekamy jeszcze prawie trzy lata, oznacza, iż musi on być na wczesnym etapie produkcji. Najpewniej wiele więc czasu upłynie, zanim gra zostanie oficjalnie zapowiedziana, a my zobaczymy pierwsze materiały graficzne.

W notce znalazły się również informacje o innych planowanych produkcjach zespołu. Do 31 maja 2022 r. ma się ukazać menadżer wyścigowy pozwalający objąć kontrolę nad zespołem rywalizującym w Formule 1. Rok później wydany zostanie sequel.

W bliższych planach są konwersje Planet Coaster na Xboksa One i PlayStation 4 oraz duży płatny dodatek do Elite: Dangerous. Oba projekty mają ukazać się do 31 maja przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona Frontier Developments