Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2018, 12:21

autor: Adrian Werner

World of Warcraft Battle for Azeroth zadebiutowało na rynku

Doczekaliśmy się premiery Battle for Azeroth, czyli nowego dodatku do gry MMORPG World of Warcraft autorstwa studia Blizzard Entertainment. Zabawa w WoW: BfA ruszyła dzisiaj o północy.

Dodatek opowiada o kolejnej wojnie między Hordą i Przymierzem. - World of Warcraft Battle for Azeroth zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2018-08-15
Dodatek opowiada o kolejnej wojnie między Hordą i Przymierzem.

Nadszedł wreszcie dzień, na który fani studia Blizzard Entertainment czekali od listopada zeszłego roku. Dzisiaj na rynku zadebiutował World of Warcraft: Battle for Azeroth, czyli siódmy dodatek do popularnej gry MMORPG. Produkcja dostępna jest wyłącznie na PC.

W przypadku poprzednich dodatków Blizzard Entertainment wprowadzał je na serwery stopniowo, region po regionie. Tym razem jest inaczej i World of Warcraft: Battle for Azeroth zostało aktywowane na całym świecie w północ czasu polskiego. Oczywiście, jak to bywa w przypadku popularnych gier MMORPG, początkowo należy spodziewać się pewnych problemów technicznych i sporych kolejek oczekujących na zalogowanie.

Po latach eksplorowania różnych aspektów uniwersum serii najnowsze rozszerzenie powraca do konfliktu, który zapoczątkował całą markę, czyli wojny między Przymierzem i Hordą, tym razem zapoczątkowanej przez rywalizację o dostęp do cudownego minerału o nazwie Azerite.

World of Warcraft: Battle for Azeroth powiększa świat gry o dwa kontynenty oraz zwiększa maksymalny poziom doświadczenia z 110. do 120. W trakcie zabawy gracze mogą zrekrutować osiem nowych grywalnych neutralnych ras (po cztery dla Hordy oraz Przymierza) oraz sprawdzić się w dwóch dodatkowych trybach rozgrywki.

Warto na koniec wspomnieć, że w zeszłym miesiącu autorzy wprowadzili pewne zmiany do modelu dystrybucji. Nie musimy już kupować World of Warcraft. Wystarczy ściągnąć darmowy trial i opłacić subskrypcję, a w zamian otrzymamy podstawową wersję gry wraz ze wszystkimi dodatkami, wliczając w to wydane dwa lata temu rozszerzenie Legion. Oczywiście teraz społeczność przesiada się na Battle for Azeroth, więc aby nie zostać w tyle, trzeba nabyć ten dodatek.

  1. World of Warcraft – strona oficjalna
  2. World of Warcraft: Battle for Azeroth – wciąż król, ale czy ciągle MMORPG? (zapowiedź)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.