Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2014, 13:50

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

World of Tanks - aktualizacja 8.11 wprowadzi nowy tryb i dodatkowe mapy

World of Tanks, jedna z najpopularniejszych gier MMO opartych na modelu biznesowym free-to-play, wkrótce otrzyma kolejny tryb - Konfrontacja. Oprócz tego firma Wargaming, deweloper produkcji, wprowadzi do zabawy trzy mapy, z których dwie będą nowymi wersjami Ruinberg i Himmelsdorf. Niestety nie ujawniono terminu premiery aktualizacji oznaczonej numerem 8.11.

Firma Wargaming ujawniła informacje dotyczące aktualizacji 8.11 do gry free-to-play World of Tanks. Fani popularnego MMO otrzymają zupełnie nowy tryb zabawy – Konfrontacja. Rozgrywka w nim polegać będzie na walce dwóch drużyn, reprezentujących odmienne narody. Oprócz tego deweloper zatroszczy się także o trzy dodatkowe mapy. Znane już tereny Ruinberg i Himmelsdorf otrzymają nowe wersje. Pierwszy teren stanie w płomieniach, a drugi umożliwi toczenie starć w czasie zimy. Ostatnią nowinką jest Windstorm – kolejna miejscówka pokryta śniegiem. Niestety nie ujawniono, kiedy mniej więcej możemy spodziewać się tej aktualizacji. Zapewniono jedynie, że nastąpi to już wkrótce. Przy okazji poinformowano, że 19 stycznia na serwerach bawiło się jednocześnie 1 114 000 osób.

World of Tanks otrzyma nowe mapy. - World of Tanks - aktualizacja 8.11 wprowadzi nowy tryb i dodatkowe mapy - wiadomość - 2014-01-24
World of Tanks otrzyma nowe mapy.

Warto też przypomnieć o ostatnich doniesieniach, według których World of Tanks posiada przeszło 78 mln zarejestrowanych użytkowników. Oczywiście nie znaczy to, że faktycznie tyle osób gra w ten tytuł, jednak liczba i tak robi wrażenie. Zwłaszcza, że jest to czwarta najpopularniejsza produkcja free-to-play w Stanach Zjednoczonych, z przychodem na poziomie 372 mln dolarów.

Na koniec warto wspomnieć, że dziś, w Starym Browarze w Tychach, rozpoczną się europejskie finały trzeciego sezonu mistrzostw. Wezmą w nich udział ekipy Team Dignitas, Virtus Pro, Mousesports, DeNova, Kazna Kru oraz Evil Panda Squad. Zwycięzcy zmagań wyjadą z turnieju z kwotą 100 tysięcy euro.

World of Tanks - aktualizacja 8.11 wprowadzi nowy tryb i dodatkowe mapy - ilustracja #2Oprócz World of Tanks na rynku znajduje się także druga gra z tej rodziny - World of Warplanes. Wcielamy się w niej w pilota zasiadającego za sterami samolotów. Tytuł zadebiutował na rynku w listopadzie zeszłego roku, natomiast w przygotowaniu znajduje się jeszcze jedna produkcja - World of Warships, podejmująca tematykę walk okrętów wojennych.

World of Tanks dostanie nowy tryb gry. - World of Tanks - aktualizacja 8.11 wprowadzi nowy tryb i dodatkowe mapy - wiadomość - 2014-01-24
World of Tanks dostanie nowy tryb gry.