Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2011, 12:30

autor: Kono

Władca Pierścieni: Wojna na Północy po polsku na wszystkich platformach (10/08/11)

Firma Cenega ogłosiła, że Władca Pierścieni: Wojna na Północy zostanie wydana w Polsce w tzw. kinowej wersji językowej (z napisami). Lokalizacja dotyczyć będzie zarówno pecetów, jak i PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Firma Cenega poinformowała, ze gra Władca Pierścieni: Wojna na Północy pojawi się w naszym kraju w podwójnej wersji językowej do wyboru – polskiej, kinowej (napisy) lub angielskiej. Lokalizacja będzie dostępna na wszystkich docelowych platformach sprzętowych.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy po polsku na wszystkich platformach - ilustracja #1

Dystrybutor zapewnia, że „w pracach lokalizacyjnych wykorzystywane są najbardziej kanoniczne zwroty, wyrażenia, nazwy miejsc, itp. z najpopularniejszego polskiego tłumaczenia tolkienowskiej sagi”. Chociaż nie zostało to powiedziane wprost, to najprawdopodobniej chodzi tu o tłumaczenie Marii Skibiniewskiej, które w powszechnej opinii uznawane jest za kanoniczne. Dzięki temu, mamy mieć gwarancję, że dorosły, mroczny, a zarazem fantastyczny klimat powieści zostanie najpełniej oddany.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy to produkcja action/RPG bazująca zarówno na licencji książkowej, jak i filmowej adaptacji Władcy Pierścieni. Gracze wcielą się w bohaterów biorących udział w Bitwie o Północ, będącej częścią wielkiej Wojny o Pierścień. Produkcja autorstwa zespołu Snowblind Studios zadebiutuje w listopadzie na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360.