Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2011, 09:55

autor: Sarge

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - o długości kampanii i mapach w stylu Hordy

Poznaliśmy przewidywany czas trwania kampanii w grze Władca Pierścieni: Wojna na Północy. Zespół Snowblind Studios zapowiedział także, że w pełnej wersji znajdziemy dwie dodatkowe mapy, na których będziemy odpierać kolejne fale przeciwników.

Zespół Snowblind Studios ujawnił, że w nadchodzącej grze Władca Pierścieni: Wojna na Północy znajdą się dwie mapy z wyzwaniami, które wcześniej były zapowiadane jako bonusy do zamówień przedpremierowych. Poznaliśmy także przewidywany czas trwania trybu dla jednego gracza.

Na dwóch dodatkowych arenach głównym celem gracza będzie odpieranie kolejnych fal wrogów znanych z jednoosobowej przygody. Będą to odrębne etapy niepowiązane fabularnie z kampanią i zostaną odblokowane w momencie, gdy dotrzemy do drugiego „huba” w grze. Od tej pory włączymy je w dowolnym momencie rozgrywki.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - o długości kampanii i mapach w stylu Hordy - ilustracja #1

Każda mapa charakteryzuje się rekomendowanym poziomem doświadczenia, na którym gracz będzie gotowy sprostać wyzwaniu. Na arenie Osgiliath twórcy zalecają 4-16 level, podczas gdy w Lorien powinniśmy posiadać postać na 11-22 poziomie. Za ukończenie zadań otrzymamy punkty doświadczenia, przedmioty i monety.

Menadżer ds. kontaktów ze społecznością w Snowblind Studios zdradził na forum NeoGAF, że na ukończenie produkcji będziemy musieli poświęcić ok. 12-14 godzin. Pod uwagę wzięto tu pojedyncze przejście gry. Dodatkowo zabawę można wydłużyć dzięki trybowi New Game + lub rozpoczynając przygodę nowym bohaterem. Twórcy zastrzegają, że do premiery powyższy wynik może jeszcze ulec zmianie, gdyż niektórzy testerzy spędzali przy kampanii więcej czasu.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy to produkcja z gatunku RPG akcji, osadzona w realiach powieści J.R.R. Tolkiena. Akcja rozegra się równolegle z wydarzeniami opowiedzianymi w znanym cyklu, choć gracz będzie je obserwować z nieco innej perspektywy. Sporym atutem tytułu ma być wciągający tryb kooperacji dla maksymalnie trzech graczy. Gra zostanie wydana w naszym kraju 25 listopada przez firmę Cenega na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach w polskiej kinowej wersji językowej (z możliwością zmiany na angielską).