Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 13:44

autor: Marek "DogGhost" Oramus

WildStar - zapowiedziano najnowszy projekt MMO studia Carbine

Studio Carbine zaprezentowało rozgrywkę ze swojej najnowszej produkcji z gatunku MMO, WildStar. Gra łączy szereg sprawdzonych rozwiązań z kilkoma interesującymi pomysłami.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma NCSoft ujawniła w trakcie targów gamescom nową produkcję z gatunku MMO przygotowywaną przez studio Carbine. Gra pod tytułem WildStar łączy komiksową stylistykę z rozgrywką osadzoną w klimatach science-fiction i fantasy. Jej akcja toczy się na planecie Nexus, zamieszkałej niegdyś przez zaawansowaną technologicznie i magicznie rasę Eldan, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach i w każdej chwili może powrócić.

WildStar - zapowiedziano najnowszy projekt MMO studia Carbine - ilustracja #1

Pierwsze spojrzenie na grafikę, przerysowane modele postaci, ułożenie paneli z przyciskami – można odnieść wrażenie, że to wszystko już znamy z poprzednich produkcji z tego gatunku. Warto w tym miejscu podkreślić, że znaczna część zatrudnionych osób w studiu Carbine nabyła doświadczenie podczas prac nad grą World of Warcraft. Zresztą twórcy sami przyznają, że postanowili oprzeć się na sprawdzonych rozwiązaniach i znacznie je rozwinąć.

Najważniejszym elementem wpływającym na grywalność WildStara ma być unikatowy system ścieżek (ang. Paths), które będą stanowić główną warstwę specjalizacji postaci, obok standardowego podziału na rasy oraz klasy. Dzięki temu rozwiązaniu, podejmowane przez gracza działania mają w znaczny sposób wpłynąć na sposób prowadzenia rozgrywki. Do wyboru podczas tworzenia bohatera będziemy mieli cztery ścieżki: walki, kolekcjonowania, budowania oraz eksploracji. Dzięki temu np. stawiając na rozwiązania siłowe możemy inicjować potyczki i zdobywać z tego tytułu wartościowe nagrody. Z kolei miłośnicy odkrywania nowych krain nie będą musieli nudzić się walcząc z hordami przeciwników, bo gra przyzna im doświadczenie za zwiedzanie świata i nowych lokacji.

WildStar - zapowiedziano najnowszy projekt MMO studia Carbine - ilustracja #2

Zabawę urozmaici szereg generowanych automatycznie wyzwań. Przykładowo po zabiciu wrogo nastawionego stworzenia może się pojawić informacja, że jeśli w ciągu najbliższych 5, 10 minut pokonamy ich określoną liczbę, to otrzymamy dodatkowe punkty doświadczenia i przedmioty.

System walki ma być znacznie bardziej angażujący niż w większości gier MMO. Nie wystarczy włączona opcja automatycznego ataku, gdyż pojawi się możliwość między innymi unikania ciosów przeciwników, jeżeli w odpowiednim czasie naciśniemy właściwy przycisk. Dzięki temu starcia są znacznie bardziej dynamiczne.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun WildStara.