Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2015, 13:45

autor: Łukasz Szliselman

Wiktoriański Londyn z The Order: 1886 urzeka Brytyjczyków. Top 10 UK (15 - 21 lutego)

Brytyjczycy to też patrioci. Dowodzą tego doskonałe wyniki sprzedaży pudełkowej wersji The Order: 1886 - filmowej gry akcji osadzonej w alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej. Sprawdźcie, jakie jeszcze tytuły w minionym tygodniu wiodły prym na Wyspach.

Pod koniec minionego tygodnia na rynku zadebiutował filmowy The Order: 1886, z miejsca lądując na szczycie listy najlepiej sprzedających się gier wideo w Wielkiej Brytanii. Tym samym najnowszy exclusive na PlayStation 4 strącił dotychczasowego lidera, Evolve, na trzecią pozycję (spadek o 66%). Pomiędzy nimi na podium uplasowało się Call of Duty: Advanced Warfare – tegoroczny bestseller, który do czasu premiery kooperacyjnej strzelaniny twórców Left 4 Dead przez 8 tygodni utrzymywał palmę pierwszeństwa na liście sprzedaży detalicznej Top 10 UK.

Na czwarte miejsce ponownie wspiął się Far Cry 4, zaliczając wzrost o 28%, podczas gdy Grand Theft Auto V i FIFA 15 utrzymały pozycję piątą i szóstą. Co ciekawe, The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D, które w zeszłym tygodniu okupowało zaszczytne drugie miejsce, spadło na miejsce ósme (w dół o 70%), podobnie jak Monster Hunter 4 Ultimate, który całkowicie wypadł z najlepszej dziesiątki. Daleko poza listą znalazła się również niedawna pecetowa premiera Total War: Attila, zaliczając dopiero 21 pozycję.

1.

The Order: 1886

2.

Call of Duty: Advanced Warfare

3.

Evolve

4.

Far Cry 4

5.

Grand Theft Auto V

6.

FIFA 15

7.

Minecraft: Xbox Edition

8.

The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D

9.

Minecraft: PlayStation Edition

10.

Destiny