Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2015, 12:22

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (This War of Mine, Pillars of Eternity, Battlefield Hardline) 3/4/15

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży charytatywnego DLC do gry This War of Mine oraz nadchodzących aktualizacjach do Pillars of Eternity i Battlefield Hardline. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w sobotę, 4.4):

 1. GRID: Autosport – obniżka 66% – 13,59 euro (ok. 55 zł), WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 6.4):

 1. The Talos Principle – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 41 zł), WWW
 2. Depth – obniżka 50% – 11,49 euro (ok. 47 zł), WWW
 3. Wyprzedaż gier z serii LEGO, WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 6.4) – obniżka cen 131 tytułów, WWW

This War of Mine

Twórcy This War of Mine poinformowali o efektach kampanii charytatywnej na rzecz dzieci poszkodowanych przez wojnę. Okazuje się, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży DLC Child Charity umożliwiły pomoc 350 dzieciom z dotkniętej wojną domową Syrii, w tym wsparcie socjalne i psychologiczne oraz programy edukacji nieformalnej. Do tej pory najwięcej funduszy wpłynęło od graczy z USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rosji. Child Charity da się kupić na Steamie jeszcze przez kilka godzin – do dzisiejszego wieczora. Wyniki akcji obrazuje poniższa infografika:

Fani This War of Mine zmienili życie 350 dzieci

Pillars of Eternity

Studio Obsidian Entertainment lada moment wypuści łatkę 1.3 do Pillars of Eternity. Jedną z poprawek, jakie wprowadzi ona do gry, będzie usunięcie błędu, w wyniku którego postaci mogły utracić premie pasywne (pisaliśmy na ten temat w tym newsie). Ponadto fani mogą liczyć na wiele innych usprawnień, w tym lepszy balans rozgrywki – planowane zmiany opisano na forum studia Obsidian. Twórcy zdradzili, że jeśli patch pozytywnie przejdzie testy jakościowe, to zostanie udostępniony jutrzejszego wieczora.

Battlefield Hardline

Twórcy Battlefield Hardline wypuścili listę poprawek, jakie ma wprowadzić do gry kolejny patch (bądź patche). Obejmują one m.in. stabilizację serwerów, usprawnione celowanie pod ostrzałem, bardziej przemyślane miejsca odradzania w Drużynowym Deathmatchu oraz lepszy balans niektórych rodzajów broni. Pełna lista zmian zainteresuje tylko aktywnych fanów, zatem odsyłamy Was po nią w to miejsce. Nie podano, kiedy dokładnie możemy się spodziewać nowej aktualizacji, prócz tego, że ma to być „najbliższa przyszłość”.

Elite: Dangerous

Elite: Dangerous trafiło na platformę dystrybucji cyfrowej Steam, gdzie grę da się kupić za 49,99 euro (ok. 204 zł). Kosmiczne MMO Davida Brabena zadebiutowało na PC w grudniu 2014 roku. Latem tytuł ma się pojawić na Xboksie One, a w późniejszym czasie również na PlayStation 4.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Running with Rifles

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Grand Theft Auto V zwiastun wersji PC w 60 fps
 2. The Incredible Adventures of Van Helsing III klasy - Phlogistoneer i Umbralist
 3. Skyforge Ascension trailer
 4. Running with Rifles zwiastun na premierę
 5. War for the Overworld zwiastun na premierę
 6. Dark Souls II: Scholar of the First Sin zwiastun na premierę
 7. Blackhole zwiastun na premierę
 8. Dawn of Titans trailer