Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2015, 12:30

autor: Meehow

Polska premiera Hearthstone: Czarna Góra

Dzisiaj ma miejsce polska premiera Hearthstone: Czarna Góra – dodatku do hitowej karcianki studia Blizzard Entertainment osadzonej w kultowym uniwersum Warcraft.

Hearthstone: Czarna Góra debiutuje w Polsce - Polska premiera Hearthstone: Czarna Góra - wiadomość - 2015-04-03
Hearthstone: Czarna Góra debiutuje w Polsce
Hearthstone: Czarna Góra:
  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Wydawca: Blizzard Entertainment
  • Platformy: PC, iOS, Android
  • Cena: free-to-play z opcjonalnymi płatnościami
  • Premiera: 3 kwietnia (kolejne skrzydła co tydzień)

Dzisiaj, tj. 3 kwietnia, ma miejsce premiera Hearthstone: Czarna Góra – trzeciego dodatku do hitowej karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft osadzonej w kultowym uniwersum Warcraft, wykreowanym przez studio Blizzard Entertainment. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozszerzeń – Klątwa Naxxramas i Gobliny vs Gnomynowa przygoda udostępniana będzie cyklicznie przez następny miesiąc. Pierwszym dostępnym skrzydłem jest Otchłań Czarnej Góry, gdzie graczom przyjdzie stanąć w szranki z krasnoludami z klanu Czarnorytnych, zdecydowanie mniej sympatycznymi kuzynami krasnali kojarzonych z Przymierzem. Blizzard przygotował dwa wyzwania klasowe (których pomyślne ukończenie zapewni dwie karty klasowe) i niełatwy tryb heroiczny dla najtwardszych, za którego ukończenie przysługuje nowy rewers talii. W sumie Czarna Góra oferuje 31 nowych kart, a jej bitwy rozgrywane są na całkowicie nowej planszy.

Kolejne skrzydła, które udostępniane będą co tydzień, to Ognista Czeluść, Iglica Czarnej Góry, Leże Czarnoskrzydłego i Ukryte Laboratorium. Dostęp do każdego następnego można uzyskać poprzez uiszczenie opłat wirtualnych w wysokości 700 sztuk złota lub za prawdziwą gotówkę – 5,99 euro za skrzydło, czyli nieco ponad 24 złote według aktualnego kursu walut. Ponadto zgodnie z tradycją przygotowano specjalne zestawy dla osób skłonnych zawczasu wykupić sobie wejściówkę do kilku lub wszystkich pozostałych skrzydeł. Należy jednak pamiętać, że nie wiąże się to z natychmiastowym ich odblokowaniem czy nawet przyśpieszeniem terminu odblokowania. Całość oferty (dla iPadów obowiązują ceny ze sklepu iTunes) przedstawia poniższa infografika:

Pakiety dostępu do skrzydeł. - Polska premiera Hearthstone: Czarna Góra - wiadomość - 2015-04-03
Pakiety dostępu do skrzydeł.

W Hearthstone: Czarna Góra mogą już grać posiadacze komputerów osobistych z systemami Windows i Mac OS, iPadów oraz tabletów z Androidem.