Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Running with Rifles (PC)

Running with Rifles PC

Opracowana przez jednoosobowe, fińskie studio Modulaatio Games dwuwymiarowa strzelanina, łącząca prostą mechanikę oraz minimalistyczną oprawę z elementami taktycznymi i zręcznościowymi.

Akcji | widok izometryczny | elementy strategiczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Running with Rifles (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3kwietnia2015

3kwietnia2015

Steam

Running with Rifles to debiutancki projekt niezależnego, jednoosobowego studia deweloperskiego Modulaatio Games, założonego przez Pasi Kainiemiego. Fiński projektant postanowił stworzyć grę, która łączyłaby dynamiczną akcję, elementy taktyki dowodzenia oraz prostotę mechanizmów rozgrywki.

W Running with Rifles gracz kieruje poczynaniami maleńkiego żołnierza, który razem ze swoją kompanią próbuje zdobywać bazy przeciwników i jednocześnie bronić własnej. Dostępne w grze mapy mają rozmiar 1x1 km każda, a na ich obszarze umieszczonych jest od 7 do14 obozowisk należących do kilku frakcji (minimum 2).

Zgodnie z tytułem, zabawa polega przede wszystkim na bieganiu i strzelaniu. Twórca gry zadbał jednak, by nie była to bezmyślna wymiana ognia. Prosty mechanizm „jedno trafienie – jeden trup” sprawia, że żołnierze muszą wykorzystywać wszelkiego rodzaju osłony do krycia się przed nieprzyjacielskim ostrzałem.

Wraz ze zdobywanym doświadczeniem i kolejnymi szarżami gracz zyskuje coraz większy wpływ w swoim oddziale. Z czasem pod jego komendę może trafić nawet 10 żołnierzy. Dzięki zaawansowanym skryptom sztucznej inteligencji podwładni nie są jednak biernymi wykonawcami poleceń, a w dużym stopniu zachowują samodzielność i potrafią dostosować swoje zachowanie do sytuacji (np. kryć się za osłonami albo otworzyć ogień do wroga, który znajdzie się w polu rażenia).

Rozgrywka oferuje możliwość zabawy w trybie jednoosobowym, ale zaprojektowana została głównie z myślą o sieciowym multiplayerze. Jednocześnie w starciach uczestniczyć może nawet 600 żołnierzy uzbrojonych m.in. w karabiny szturmowe (AK-47 i G36, M240, PKM, MP5 SD), strzelby (Mossberg 500), karabiny snajperskie (M24-A2), granaty i moździerze.

Oprawa wizualna Running with Rifles utrzymana jest w estetycznym, choć minimalistycznym stylu. Gracze śledzą przebieg akcji korzystając z widoku z góry (top-down). Jednostki są niewielkich rozmiarów i poruszają się w dosyć ubogim w detale otoczeniu. Twórca postarał się za to o takie aspekty jak zmieniający się cykl dnia i nocy, który wpływa na pole widzenia żołnierzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Running with Rifles

Wymagania wiekowe Running with Rifles

12+

Wymagania sprzętowe Running with Rifles

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6600/Radeon X800 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows Vista/7/8/8.1
Minimalne: Dual Core 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6600/Radeon X800 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/8.1