Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2009, 13:19

autor: Jiker

Wieści ze świata (Super Street Fighter IV, Final Fantasy VIII, Electronic Arts) 21/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: EA największym wydawcą w Europie, Final Fantasy VIII w ofercie amerykańskiego PSN, dziesięciu nowych wojowników w Super Street Fighter IV i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: EA największym wydawcą w Europie, Final Fantasy VIII w ofercie amerykańskiego PSN, dziesięciu nowych wojowników w Super Street Fighter IV i inne. Zapraszamy do lektury.

Sony

Firma Sony Computer Entertainment złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego – Qriosity (czytane jako curiosity, czyli ciekawość). Według redakcji zachodnich mediów nazwa może mieć związek z nową funkcją sieciową serwisu PlayStation Network. Czy dołączy ona do grona tych, które mają szansę wejść w skład płatnego PSN?

Electronic Arts

Z informacji ujawnionych przez Jensa Uwe Intata, wiceprezesa europejskiego oddziału EA, wynika, że największym wydawcą Starego Kontynentu w 2009 roku był koncern Electronic Arts. W detronizacji zeszłorocznego lidera, japońskiej firmy Nintendo, pomogła EA wysoka sprzedaż takich gier, jak EA Sports Active, The Sims 3, Need for Speed Shift, FIFA 10 oraz Dragon Age: Origins. EA pozostaje jednak rozczarowane faktem, że rynek UE odnotował w mijającym roku blisko 10% spadek przychodów.

Final Fantasy VIII

Zgodnie z obietnicą firmy Sony, do oferty amerykańskiego PlayStation Network trafiła Final Fantasy VIII – jedna z najpopularniejszych odsłon cyklu zaprojektowanego przez wizjonerów ze Square Enix. Przygody Squalla Leonharta można nabyć za równowartość 9,99 dolarów. Niebawem gra powinna również zawitać do bazy europejskiego PSN.

Wieści ze świata (Super Street Fighter IV, Final Fantasy VIII, Electronic Arts) 21/12/09 - ilustracja #1

PSP

Reklama akcesoriów do PSP firmy Accessories4Technology, zamieszczona w ostatnim numerze magazynu MCV, okazała się być źródłem informacji o nowym modelu przenośnej konsoli Sony. Można na niej bowiem znaleźć informacje, że zaprezentowane urządzenia są kompatybilne z modelem PSP-4000 (aktualnie w sprzedaży znajduje się PSP-3000 z napędem UMD oraz PSP Go). Według plotek nowa wersja PSP ma być usprawnioną odsłoną PSP Go, wyposażoną dodatkowo w napęd UMD.

Super Street Fighter IV

Do tej pory mówiło się, że Super Street Fighter IV – rozbudowana wersja wydanej w tym roku bijatyki od firmy Capcom – będzie oferować ośmiu nowych wojowników do wyboru. Z danych serwisu Eventhubs.com, bazujących na materiałach magazynu Famitsu wynika, że ostatecznie znajdzie się ich w grze dziesięciu. Premiera SSFIV zapowiadana jest na wiosnę przyszłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dynasty Warriors: Strikeforce

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Blue Toad Murder Files

Darksiders: Wrath of War

Dark Void

Mercs Inc.

Nuclear Dawn

Resident Evil 5 - Gold Edition - Chris Gameplay

Resident Evil 5 - Gold Edition - Sheva

Zapowiedź Dante's Inferno video zapowiedź

Przegląd tygodnia - gry na horyzoncie video magazyn

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - Co-op

Battlefield: Bad Company 2

Avatar: Gra komputerowa

Just Cause 2

MotoGP 09/10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.