Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 grudnia 2009, 11:45

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: AGAiN trzecie podczas World Esports Masters 2009

Rok 2009 zakończył się jeszcze jedną dużą imprezą dla graczy. W ubiegły weekend finiszowały rozgrywki World eSports Masters 2009, rozgrywane w Azji. W zawodach Counter Strike 1.6 dobrze zaprezentowali się zawodnicy AGAiN, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

Rok 2009 zakończył się jeszcze jedną dużą imprezą dla graczy. W ubiegły weekend finiszowały rozgrywki World eSports Masters 2009, rozgrywane w Azji. W zawodach Counter Strike 1.6 dobrze zaprezentowali się zawodnicy AGAiN, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

E-Sport: AGAiN trzecie podczas World Esports Masters 2009 - ilustracja #1

Fazę grupową polscy gracze zakończyli bez straty punktu, wygrywając pewnie wszystkie spotkania. Konstrukcja turnieju i udział tylko ośmiu zespołów spowodował, że kolejne rozgrywane w nim spotkanie miało już rangę półfinału. W nim gracze AGAiN zmierzyli się ze swoimi odwiecznymi rywalami – szwedzką ekipą fnatic. Pojedynki tych dwóch drużyn w tym roku były ozdobą większości turniejów, i mimo, że częściej zwycięsko z nich wychodzili zawodnicy fnatic, to Polakom udało się wygrać najważniejszy mecz sezonu – finał World Cyber Games. Tym razem lepsi okazali się ponownie Szwedzi, wygrywając dość pewnie obie mapy. Zresztą wysoką formę reprezentanci fnatic potwierdzili później w finale, pokonując dwukrotnie ekipę Power Gaming. Gracze AGAiN za zdobycie 3 miejsca otrzymali czek na 5,750 dolarów, Szwedzi wracają bogatsi o 25,000 dolarów.

WEM 2009 spowodował kilka istotnych zmian w zestawieniach i rankingach. Dzięki trzeciemu miejscu gracze AGAiN awansowali w zestawieniu najlepszych drużyn Counter Strike 1.6 , prowadzonym przez federację G7, na 6 miejsce. Warto jednak pamiętać, że ich miejsce byłoby znacząco wyższe, gdyby nie zmiany drużyn w ostatnich miesiącach. Wszystkie punkty rankingowe wywalczone w barwach MYM, Wicked eSports oraz VTL Gaming przepadły wraz z upadkami tych drużyn. W rankingu niezmiennie od kilku miesięcy prowadzi zespół fnatic, wyprzedzając inne skandynawskie drużyny: SK Gaming oraz MTW.

Wygrywając WEM 2009 Szwedzi nie tylko umocnili się na pierwszym miejscu tego zestawienia, ale również stali się najbogatszą drużyną w historii Counter Strike 1.6. W ciągu ostatnich 9 miesięcy zawodnicy tej drużyny zarobili łącznie 188 945 dolarów, zdobywając miejsca na podium 10 turniejów. Tym samym pobili rekord do niedawna należący do legendarnej formacji SK Gaming z 2003 roku. Złożona również ze szwedzkich graczy drużyna w ciągu roku zdobywała nagrody pieniężne w dziewięciu turniejach, łącznie wygrywając 183 005 dolarów. Warto również podkreślić, że ówczesne SK Gaming zanotowało wówczas serię siedmiu kolejnych zwycięstw z rzędu w turniejach międzynarodowych, co do tej pory nie udało się nikomu ponownie.

E-Sport: AGAiN trzecie podczas World Esports Masters 2009 - ilustracja #2

Przedostatnie w tym roku podsumowanie, kończymy informacją o innych dobrych występach polaków na zagranicznej scenie. Maciej ‘av3k’ Krzykowski, który niedawno świętował pierwsze miejsce w turnieju Quake Live na DreamHacku, znów potwierdził, że jest w wyśmienitej formie. Jako jeden z pierwszych graczy ze Starego Kontynentu uzyskał awans na finały Intel Extreme Masters 4, najważniejszego obecnie turnieju Quake Live. Decydujące rozgrywki odbędą się w styczniu w Niemczech, a obok Polaka, zobaczymy w nim na pewno między innymi Antona ‘Coolera’ Singova czy kilku Amerykanów.