Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2009, 14:05

autor: Maciej Śliwiński

Beta StarCrafta II - kolejny falstart?

Pojawiły się kolejne informacje związane zamkniętymi testami StarCrafta II. Cześć graczy twierdzi, że otrzymała od Blizzarda maile z kluczami aktywującymi betę. Blizzard jednak oficjalnie zaprzecza tym doniesieniom.

Pojawiły się kolejne informacje związane zamkniętymi testami StarCrafta II. Cześć graczy twierdzi, że otrzymała od Blizzarda maile z kluczami aktywującymi betę. Blizzard jednak oficjalnie zaprzecza tym doniesieniom.

Beta StarCrafta II - kolejny falstart? - ilustracja #1

Rewelacje związane z betą przekazuje strona jednej z najlepszych esportowych drużyn świata – SK Gaming. Jeden z graczy tego zespołu, reprezentujący dywizję World of Warcraft, otrzymał od Blizzarda maila z informacjami dotyczącymi zamkniętych testów. Podobne wiadomości dostało rzekomo również kilku innych użytkowników wspomnianej strony.

Wiadomość rozsyłana automatycznie na maile zarejestrowane w systemie Battle.net, informuje, że StarCraft II wkracza w fazę betatestów, a Blizzard oczekuje pomocy ze strony fanów serii, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w projekcie. Według informacji SK Gaming, beta będzie zawierała zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i oczekiwany z niecierpliwością multiplayer.

Dodatkowe informacje podobno przekazane przez Blizzarda wybranym uczestnikom bety, to między innymi klucze umożliwiające aktywowanie produktu oraz wielkość pliku, który trzeba będzie pobrać – beta StarCrafta II zajmie aż 8,3 GB. O tym, że beta testy rozpoczną się niebawem może również świadczyć aktualizacja strony wsparcia na łamach witryny Blizzarda. Została ona uzupełniona o wszystkie potrzebne informacje związane z drugą odsłoną StarCrafta.

Tym z Was, którzy z niecierpliwością rzucili się na swoje skrzynki pocztowe w poszukiwaniu wiadomości od Blizzarda, zalecamy jednak podejście do całej sprawy z dystansem. W kilka godzin po opublikowaniu wiadomości na stronie SK-Gaming, na oficjalnym forum gry przedstawiciel producentów StarCrafta II napisał bowiem, że informacja ta nie ma wiele wspólnego z prawdą. Istnieje również prawdopodobieństwo, że maile zostały wysłane wyłącznie do uczestników tegorocznego BlizzCona.

Jeśli jednak rewelacje przekazane przez stronę niemieckiego zespołu okażą się prawdą, zakończy się wielomiesięczna saga, w której media prześcigały się w informowaniu o potencjalnej dacie premiery betatestów StarCrafta II. W ostatnich miesiącach takich wiadomości przekazaliśmy Wam co najmniej kilka (Czy beta StarCrafta II zadebiutuje w listopadzie?, Kolejne opóźnienia betatestów StarCrafta II, Czy Blizzard udostępni 200 tysięcy kluczy do bety StarCrafta 2?, Beta StarCrafta 2 już coraz bliżej), jednak za każdym razem były to wyłącznie plotki.

Warto pamiętać, że Blizzard ma już mało czasu na ostateczne testy i dopieszczanie wszystkich elementów gry, jeśli chce dotrzymać i tak przesuniętego już terminu premiery StarCrafta II. Według informacji z sierpnia, gra ma zostać wydana w pierwszej połowie przyszłego roku. Beta w założeniach miała potrwać od 4 do 6 miesięcy, więc jej start powinien nastąpić w okolicach stycznia 2010.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.